בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תקרית הר עיבל: ביקורת קשה על המח"ט והמדריך 

תקרית הר עיבל: ביקורת קשה על המח"ט והמדריך

 
 
חדשות נענע 

וועדת החקירה מותחת ביקורת קשה על מח"ט שומרון, יוסי אדירי. בצה"ל מעריכים שיתקשה להמשיך בתפקידו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת החקירה, בראשות האלוף במיל. יורם יאיר, לבדיקת התקרית הקשה בהר עיבל לפני כחודש ופינוי שוטר מג"ב, מדחת יוסף, מקבר יוסף תפרסם היום את מסקנותיה.

בפרשת הטיול בהר עיבל מותחת הועדה ביקורת קשה על תפקידו של מח"ט שומרון (שכם), אל"מ יוסי אדירי. אדירי אישר את הטיול בניגוד להנחייתו של אלוף פיקוד המרכז, יצחק איתן, שאסרה טיולים בסוכות. אדירי טען בפני הוועדה כי האישור ניתן נאי הבנה בתוך החטיבה.

הוועדה מצאה עוד כי אדירי לא דאג לאבטח את הטיול כנדרש ולא הכין כוח חילוץ למקרה של הסתבכות. הוועדה קובעת כי אדירי היה מרוחק ממקום הארוע בעת התרחשותו ולמעשה מי שניהל את פעולות החילוץ הוא מפקד אוגדת איו"ש, תא"ל בני גנץ.

"הארץ" מדווח כי הוועדה משאירה בידיו של הרמטכ"ל את ההחלטה בדבר עתידו של אדירי. בצה"ל מעריכים כי אדירי יתקשה להמשיך בתפקידו לנוכח הביקורת שהוטחה בו.

בדו"ח הוועדה נקבע כי מארגן הטיול, נחמיה פרלמן מקדומים, הטעה ביודעין את צה"ל וחלק מהמטיילים באשר למסלול, וכי הוא אחראי לסטייה מהנתיב המתוכנן, שהביאה את המטיילים עד לפאתי מחנה הפליטים עסכר אז נפתחה עליהם אש.

חברי הוועדה בדקו גם את פינויו של שוטר מג"ב, מדחת יוסף, מקבר יוסף. במסקנותיה קבעו חברי הוועדה כי החלטת צה"ל להסתמך על הפלסטינים הייתה סבירה בנסיבות שנוצרו.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by