בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גור נשבע להיאבק עד הקול האחרון 
 
 
רויטרס

מזכירת המדינה בפלורידה קבעה כי עד מחר ב-17:00 תסתיים ספירת הקולות. בית המשפט הפדראלי, לעומת זאת, דחה את עתירתו של בוש שדרש לא לאפשר ספירה ידנית בארבעה מחוזות. ובכל מקרה לא נדע מיהו הנשיא ה-43 של ארה"ב לפני הגעת קולות הנעדרים ביום שישי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סגן נשיא ארצות הברית אל גור מצהיר הערב (שני) כי הדמוקרטיה האמריקנית מונחת על כף המאזניים ונשבע להיאבק לספירה חוזרת של כל הקולות בפלורידה. זאת, לאחר שהצוות המשפטי קבע מועד יעד לסיום ספירת הקולות בערב שלישי (הלילה בין שלישי לרביעי, לפי שעון ישראל).

המועד האחרון ל-17:00 שעון מקומי, שנקבע על-ידי מזכירת המדינה של פלורידה קתרין האריס, עשוי להעניק את הניצחון למושל טקסס, ג`ורג` וו. בוש, הנהנה כעת מיתרון של כמעט 400 קולות על פני גור. המועד נקבע על-פי חוק המדינה, אך יכול להידחות על ידי הממשל הפדראלי. נציג מטה גור במאבקים המשפטיים, מזכיר המדינה לשעבר וורן כריסטופר, קבל נגד החלטתה הנגועה ב"מניעים פוליטיים", כדבריו, של האריס והאשים אותה בכך שהיא מנסה לחתור תחת רצון העם.
 
"בעוד שהזמן חשוב, חשוב עוד יותר שכל קול ייספר וייספר בדיוק", אמר גור בהופעה קצרה מחוץ לבית הלבן בוושינגטון. "יש משהו מאוד מיוחד בתהליך שלנו שתלוי בלעדית בהזדמנות שיש לעם האמריקני לבטא את רצונו ללא התערבות לא צפויה. זה בדיוק מה שמונח על כף המאזניים", אמר סגן הנשיא.

גור אמר את הדברים לאחר שזכה בקרב משפטי מול בוש בבית-המשפט הפדראלי במיאמי, שהחליט לדחות את עתירתו של מושל טקסס להפסיק את הספירה הידנית של הקולות בארבעה מחוזות בפלורידה. ואולם, להחלטת בית המשפט עשויה להיות חשיבות משנית בשל המועד שקצבה מזכירת המדינה בפלורידה להגשת התוצאות. גור מקווה שהקולות בארבעת המחוזות בהם הוא נהנה מתמיכה חזקה ייספרו בספירה ידנית, יעניקו לו את הניצחון מול בוש.
 
 


"תראו, אני לא רוצה לזכות בנשיאות בעזרת כמה קולות שהוטלו בטעות, או לא הובנו כהלכה, או לא נספרו, ואני לא חושב גם שהמושל בוש רוצה את זה", המשיך גור. "אז להיות סבלניים מספיק - כדי לבלות את הימים הדרושים לכך על-מנת לשמוע בדיוק מה אמר העם האמריקני (ביום הבחירות) - הוא הדבר החשוב ביותר".

הבחירות לא יוכרעו סופית עד יום שישי, תאריך היעד להגעתם של קולות הנעדרים. מחנה בוש מנסה להכשיר את דעת הקהל לקביעת זהותו של הנשיא ה-43 של ארצות הברית באותו יום.אז מי יהיה האיש החזק בעולם? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by