בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל כיתר את הערים הפלסטיניות; סגר מלא על שטחי הרשות 
 
 
חדשות נענע 

בעקבות הפיגועים אתמול המליץ צה"ל על הפעלת מסוקי קרב, אולם בשלב זה אושרו רק פעולות הכתר והסגר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות הפיגועים הקשים אתמול (שני) בהם נהרגו ארבעה ישראלים, שני אזרחים ושני חיילים, ושבעה נוספים נפצעו באורח קל ובינוני, כיתר צה"ל את כל הערים הפלסטיניות בגדה המערבית והטלת סגר מלא על כל שטחי הרשות הפלסטינית.
 

צה"ל חידש למעשה את הכתר שהוטל על ערי הגדה והוסר לפני כשבועיים במסגרת ההבנות בין יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, לשר שמעון פרס. צה"ל מגביל תנועת כלי רכב פלסטינים בין היישובים שבשליטת הערים הפלסטיניות למעט מקרים הומניטריים. גם בשטחי B ירחיב צה"ל את הבדיקות הביטחוניות ויגדיל את מספר המחסומים, באופן שיגביל את תנועת המכוניות הפלסטיניות.

ההחלטה על צעדים אלו התקבלה אמש בישיבה של ראשי מערכת הביטחון עם ממלא מקום ראש הממשלה, השר בנימין בן אליעזר. בישיבה השתתפו הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, ראש השב"כ, יעקב דיכטר, ומתאם הפעולות בשטחים, יעקב מנדי אור.

בישיבה הגיש צה"ל המלצות לצעדים שונים, בהן אישור להפעלת מסוקי חיל האוויר נגד מטרות בשטחי הרשות הפלסטינית בימים הבאים. בתום הישיבה אשרו רק צעדי הכתר והסגר. השר בן אליעזר סירב הבוקר לאשר או להכחיש האם יפעלו מסוקי צה"ל בקרוב.

מקורות ביטחוניים אמרו ל"הארץ" כי אנשי המנגנונים הביטחוניים הפלסטיניים ממשיכים להיות מעורבים בתכנון וביצוע פיגועים וקיים מידע על תוכניותיהם לבצע פיגועים נוספים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by