בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז: אנו במצב לחימה עם הפלסטינים 
 
 
חדשות נענע 

"מחיר הלחימה כבד אך יכול היה להיות גבוה בעשרות מונים". בששת השבועות של העימות היו קרוב ל1400 מקרי ירי. הקבינט הביטחוני יתכנס היום בערב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרמטכ"ל, רא"ל שאול מופז, אמר היום (ראשון) בבוקר כי צה"ל נערך היטב בשנתיים האחרונות לעימות עם הפלסטינים, והתוצאות לכך ניכרות בשטח. לדבריו מחיר הלחימה כבד אך היה יכול להיות גבוה בעשרות מונים, דבר שהיה מעמיד את ישראל במצב אסטרטגי שונה ומאלץ אותה לקבל החלטות אחרות.
 
הרמטכ``ל היום בבקו``ם (ישראל סאן)
 הרמטכ``ל היום בבקו``ם (ישראל סאן)   
הרמטכ"ל הציג נתונים מספריים ממצב הלחימה עם הפלסטינים שהחל ב-29.9 . בששת השבועות בוצעו קרוב ל-1400 מקרי ירי, הופעלו 70-80 מטענים והושלכו 15 רימונים. "הסך הכל מוכיח כי מדובר בפעילות רחבה שתמציתה מאופיינת בלחימה", אמר מופז.

לדבריו הצבא נערך לעימות עם הפלסטינים. היחידות אומנו, הושקעו מאמצים וכסף בפיתוח אמצעי לחימה לעימות מוגבל, מוגנו כלי רכב ומוצבים ופותחה תורת לחימה כיצד להתמודד עם מדיניות הפעלת הכוח בעימות מוגבל.

 
מופז הוסיף כי כעת מתנהלת מלחמה על צירי התנועה ועורקי החיים, כשהפלסטינים מנסים לפגוע בתנועת הצבא והאזרחים הישראלים. צה"ל מנסה לפגוע רק באוחזי הנשק ולא בחפים מפשע. "אלמלא רמת האימון, האיפוק, שיקול הדעת והנחישות מספר הנפגעים מקרב הפלסטינים היה גבוה בהרבה", אמר הרמטכ"ל.

הרמטכ"ל אמר כי צה"ל לא גייס חיילי מילואים כדי לא ליצור פאניקה בחברה הישראלית וכדי שלא לשדר כוונות התקפיות לצד השני.

מופז האשים את הרשות הפלסטינית בדרדור המצב. לדבריו שלוש פעמים מילא צה"ל את הסכמי הפסקת האש שהושגו אך הרשות המשיכה בלחימה.

הוא הוסיף כי לצה"ל דרוש תקציב נוסף כדי לממן את הלחימה בשטחים.

הקבינט הביטחוני יתכנס הערב לדיון כדי להחליט על דרכי הפעולה של צה"ל.

הרמטכ"ל אמר את הדברים במהלך ביקור בבסיס הקליטה והמיון של צה"ל בתל השומר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by