בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בתום הספירה החוזרת בפלורידה: בוש מוביל ב-300 קולות 
 
 
חדשות נענע 

ואולם, לא נסתם הגולל על ספירה ידנית בקלפיות נוספות. בנוסף, בסוף השבוע צפויים להתווסף קולות הנעדרים. הקרב על הבית הלבן רחוק מלהסתיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מושל טקסס ג`ורג` וו. בוש מוביל ב-300 קולות בדיוק על פני סגן הנשיא אל גור, בתום הספירה הרשמית של הקלפיות ב-67 המחוזות של מדינת פלורידה.

 
במסיבת עיתונאים שכינסה הלילה (בין שלישי לרביעי) הודיעה מזכירת המדינה של פלורידה, הרפובליקנית קתרין האריס הרפובליקנית, כי בתום הספירה ב-67 המחוזות של פלורידה, זכה בוש ב-2910492 קולות, לעומת 2910192 קולות לגור. ניצחון של בוש בפלורידה יביא אותו לסך של 271 קולות בחבר האלקטורים ויספיק לו כדי להחליף ב-20 בינואר את ביל קלינטון בתפקיד נשיא ארצות הברית.

עם זאת, התוצאות עדיין אינן סופיות שכן קולות הנעדרים (מצביעי פלורידה רשומים שהצביעו בקלפיות מחוץ למדינה) ייספרו רק בסוף השבוע.

 
 
בנוסף, חרף פסיקת בית המשפט בפלורידה, שדחה את עתירת גור, לא נסתם הגולל על אפשרות הספירה הידנית של כל הקלפיות במדינת השמש.

האריס העניקה לשלושה מחוזות בהם ועדות הבחירות מעוניינים לקיים ספירה ידנית חוזרת של הקולות תאריך יעד חדש, היום ב-14:00 שעון פלורידה (20:00שעון ישראל), להגיש בכתב נימוקים לקיום ספירה חוזרת. או אז, לפי שיקול דעתה, תחליט מזכירת המדינה של פלורידה באם הנימוקים מצדיקים ספירה ידנית חוזרת במחוזות אלו.

בתוך כך נמשך הקרב המשפטי בין הצוות המשפטי של הדמוקרטים, בראשות מזכיר המדינה לשעבר וורן כריסטופר, והצוות המשפטי של הרפובליקנים, בראשות מזכיר המדינה לשעבר ג`יימס בייקר, בדבר ספירה חוזרת של קולות המצביעים בפלורידה.


אז מי יהיה הנשיא ה-43 של ארצות-הברית? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by