בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ערפאת וברק הסכימו לחדש את המו"מ על בסיס קמפ דיוויד 
 
 
חדשות נענע 

קלינטון הקריא לשניים את עיקרי מסמך הגישור האמריקאי ואלה הסכימו לחדש את השיחות על פי תוכנו. המו"מ יתנהל בחשאי במתכונת אוסלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, ויו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, הסכימו לחדש את המו"מ על בסיס עיקרי ההבנות שהושגו בפסגת קמפ דיוויד, כפי שנוסחו במסמך הגישור האמריקאי.
 

"מעריב" מדווח הבוקר (רביעי) כי נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, הקריא בפגישותיו האחרונות עם השניים את מסמך הגישור האמריקאי לו המתינו הצדדים במשך זמן רב.

עיקרי המסמך כפי שהציג קלינטון לערפאת: כ-94 אחוז מהשטח יעבור לידי הפלסטינים, קו גבול מדוייק ייקבע בין הצדדים, גושי התנחלויות יישארו בריבונות ישראל, אין זכות שיבה רשמית למדינת ישראל, כמה עשרות אלפים יורשו לחזור במסגרת "פתרון יצירתי". בעניין ירושלים העלה קלינטון את הרעיונות שהועלו בסוף פסגת קמפ דיוויד.

ערפאת נשבע בפני קלינטון כי ברצונו להשיג הסדר מהיר עד ה-20 בינואר, מועד תום כהונתו של קלינטון. הבעיה העיקרית העומדת בפני השגת הסדר היא איבוד השליטה של ערפאת בשטח.

ה-CIA מאמין כי ערפאת אינו יכול לעצור את האלימות, גם במודיעין הישראלי מתחיל לחשוב כך. הפלסטינים לעומת זאת סבורים כי תוך 10-12 יום יכול ערפאת להרגיע את השטח.

מכיוון שלא ניתן לנהל מו"מ כשהאלימות נמשכת, הציע קלינטון לנהל מו"מ חשאי במתכונת אוסלו. צוותים מצומצמים משני הצדדים, עם מנדט רחב, יגיעו לנוסחה שתובא למנהיגים, ואלה יציגו אותה לציבור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by