בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לאה רבין ז"ל הובאה למנוחות בהר הרצל 
 
 
חדשות נענע 

הילארי קלינטון ספדה לה: היית האמא של כולם. אלפי אזרחים חלפו על פני הארון בכיכר רבין ואחרי כן על פני הקבר הטרי בהר הרצל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאה רבין ז"ל, רעייתו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין שנרצח, הובאה היום (רביעי) למנוחת עולמים בהר הרצל שבירושלים לצד בעלה. בשעה 13:00 יצא מסע ההלוויה מכיכר רבין בתל אביב. קודם לכן הוצב ארונה של רבין ברחבת האנדרטה לזכרו של בעלה למרגלות בניין עיריית תל אביב. אלפי אזרחים חלפו על פני הארון וחלקו לה כבוד אחרון.
 
 
בשעה 12:30 נערך ברחבה טקס קצר בו קרא הרב הראשי של צה"ל פרק תהילים, בנה של לאה רבין, יובל רבין, אמר קדיש. ראש עיריית ת"א, רון חולדאי, נשיאת אלו"ט ונציג המשפחה נשאו דברים. מסע ההלוויה הגיע להר הרצל בשעה 15:00.

 
טקס הקבורה בהר הרצל נוהל על ידי אנשי הרבנות הצבאית בסיוע החברה קדישא, זאת לבקשת המשפחה. נשיא המדינה, משה קצב, ראש הממשלה, אהוד ברק, השר שמעון פרס, הילארי קלינטון ורחל אחותו של יצחק רבין נשאו דברים.

קלינטון ספדה לרבין: "היא הייתה האמא של ישראל".שמעון פרס אמר: "לאה ויצחק היו לא רק משפחה אוהבת אלא צוות יצירתי. במשך חמש שנים נשאה את הלפיד מעל ראשינו להאיר את הדרך".

ברק אמר: "תודה לך לוחמת נחרצת במסע הקשה אל השלום. רבות בנות עשו חיל ואת עלית על כולן". קצב אמר: "מכוח אישיותה היא הקרינה על אירועים ביטחוניים ומדיניים".

בטקס השתתפו 1500 מוזמנים, הציבור הרחב לא הורשה להיכנס. הילארי קלינטון, רעייתו של נשיא ארה"ב, שר החוץ הרוסי, איגור איבנוב, מתווך השלום האמריקני, דניס רוס השתתפו בהלווייה. על הקבר הונח זר ששלחה המלכה נור, אלמנתו של מלך ירדן חוסיין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by