בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
במשרדי הממשלה מתנגדים להסדר דובק 
 
 
חדשות נענע 

לדברי משרדי הממשלה משמעות ההסדר היא שדובק לא תוציא שקל אחד ומי שיממן את הפיצויים יהיו למעשה המעשנים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרדי הממשלה מתנגדים להסדר שהושג בין חברת דובק לתובעים, במסגרת תביעת הפיצויים שהוגשה נגדה בשנת 97`. משרד המשפטים, פרקליטות המדינה, וכן במשרדי האוצר והתעשייה והמסחר, הודיעו הבוקר (רביעי) על התנגדותם לפרטי ההסדר.
 
על פי ההסדר שהוצע, תוקם קרן לפיצוי נפגעי עישון, שמקור תקציבה יהיה מביטול הפיקוח על מחירי הסיגריות, עובדה אשר תאפשר לחברות הסיגריות לקבוע את מחיר מוצריהן ללא כל הגבלה. חברת דובק מתחייבת להעביר מדי שנה לקרן סכום שייקבע על ידי שני כלכלנים שיהיו מקובלים על הצדדים, במשך שבע שנים.
לדברי משרדי הממשלה המתנגדים להצעה משמעות ההצעה היא שדובק לא תוציא מכיסה ולו שקל אחד לפיצוי נפגעי העישון, ומימון תקציב הפיצוי יוטל למעשה על מעשני הסיגריות ומשלמי המיסים.

במשרדי המשפטים והתמ"ס אמרו היום , כי מטרת ההסדר מבחינת דובק הייתה לדחות את ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדה, ובמקביל להפעיל לחץ על הממשלה מכיוון ציבור נפגעי העישון, בטענה שהיא מונעת מהם את קבלת פיצויים. "הממשלה עומדת על כך שהתשלום יגיע מכיסה של דובק. "דובק גרמה לעוול, ולכן עליה לפצות את הנפגעים", אמרו היום גורמים במשרדי הממשלה לאתר "הארץ".

כאשר הוגשה בשנת 97` תביעת הפיצויים בשמם של 78 אנשים בטענה כי הם נפגעי עישון, ביקשו התובעים להכיר בתביעה כתביעה ייצוגית. דובק התנגדה לדרישה זו, והיא נדחתה על ידי בית המשפט. כעת מעונינת דובק שהתביעה תוכר כייצוגית, זאת משום שבכך היא תגן עליה מפני תביעות עתידיות אפשריות שיוגשו נגדה על ידי יחידים וגופים אחרים.
 

כתבות נוספות בנושא

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by