בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים דורשים הצבת 2000 משקיפים בינלאומיים בשטחים 
 
 
חדשות  נענע

הם מתכוונים להעביר היום טיוטת הצעה ל-15 נציגי המדינות החברות במועצה; ישראל מדגישה כי היא מוכנה להצבת משקיפים בינ"ל רק לשם פיקוח על הסכם עם הפלסטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפלסטינים מתכוונים לקרוא היום (שישי) למועצת הביטחון של האו"ם להיענות לבקשתם לשלוח, עד סוף השבוע הבא 2000 משקיפים בינלאומיים לשטחים.
 
הפלסטינים טוענים כי יש צורך לשלוח את הכוח בהקדם על מנת להגן על האזרחים הפלסטינים מפני ישראל, זאת גם ללא הסכמתה המפורשת שלך ישראל. מזכ"ל האו"ם קופי אנאן אמר השבוע שעל מנת לשלוח כוח או"ם לאזור יש צורך בהסכמה ישראלית ובתמיכה של ארה"ב צרפת בריטניה וקנדה.

אתמול הודיעה לשכת ראש הממשלה כי "ישראל שבה ומבהירה כי היא מתנגדת למשלוח כוחות של משקיפים בינלאומיים לשטחים. ישראל מעולם לא שללה את אפשרות כי אם וכאשר יושג הסכם בינינו לבין הפלסטינים, יגיעו פקחים בינלאומיים לפקח על יישומו".
 

הפלסטינים: הסכמת ישראל אינה הכרחית

"הסכמתה של ישראל אינה הכרחית כדי שמועצת הביטחון תדון בבקשה", אמר נציג הרשות הפלסטינית באו"ם, נאסר אל-קידווה, זאת לנוכח ההתנגדות, שהביע שגריר ישראל באו"ם יהודה לנקרי לרעיון. "לא קיימנו משא ומתן בנושא עם הישראלים, ואנו גם לא מתכוונים לדון עימם עליו", הדגיש אל-קידווה. הוא אמר כי תומכי הפלסטינים יעבירו היום (שישי) טיוטת הצעה להצבת המשקיפים לכל 15 נציגי המדינות החברות המועצה. ככל הנראה, יאלצו הפלסטינים להסתפק בבקשה להצבת משקיפים לא חמושים, בהתאם להצעה של צרפת.
 
 

שיחות חשאיות בין ישראל לרשות

בעיתון "ידיעות אחרונות" דווח כי אתמול במסיבת עיתונאים בתום כינוס של ועידת האיחוד האירופי ומדינות אגן הים-התיכון הדגיש שר החוץ, שלמה בן עמי, כי אינו שולל אפשרות להצבת כוח משקיפים בינלאומיים בשטחים רק לאחר שייחתם הסכם עם הפלסטינים.

העיתון האמריקני "וושינגטון פוסט" דיווח אתמול כי פקידים ישראלים ופלסטינים דנו בחשאי בימים האחרונים על האפשרות להצבת כוח בינלאומי במזרח ירושלים ובשטחים. לטענת העיתון, מדובר על שיגורם של מאות משקיפים שיוצבו במזרח ירושלים, עזה ויהודה ושומרון. הפגישה התקיימה בביתן המשלחת המצרית באו"ם. דובר שגרירות ישראל באו"ם סירב לאשר או להכחיש את דבר קיומה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by