בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בנצ'מרק קפיטל תקים קרן ישראלית ב-200 מיליון דולר 

בנצ'מרק קפיטל תקים קרן ישראלית ב-200 מיליון דולר

 
 
חדשות ביזנס פורטל 

קרן ההון סיכון מעמק הסיליקון תשקיע בחברות טכנולוגיה ישראליות בשלבי חייהן המוקדמים. את הקרן הישראלית ינהלו ערד נווה, מרק קרמר ונחמן שלף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות ההידרדרות במצב הבטחוני בישראל, נמשכות השקעות ההון סיכון במשק הישראלי. פחות משבוע לאחר שהכריז דוידי גילה על הקמת קרן הון סיכון בהיקף 100 מיליון דולר שתשקיע בחברות ישראליות, מדווחת היום קרן ההון סיכון האמריקאית בנצ`מרק קפיטל על הקמת קרן הון סיכון בהיקף 200 מיליון דולר, שתתמקד בהשקעות בהיי-טק ישראלי. כמו כן הודיעה אתמול קרן היפריון האמריקאית כי החלה להשקיע בישראל והשלימה גיוס ראשון של 73 מיליון דולר.

בנצ`מרק היושבת בעמק הסיליקון דיווחה כי הקרן החדשה תשקיע בחברות טכנולוגיה ישראליות הנמצאות בשלבי חייהן המוקדמים, והפועלות בתחומי התקשורת, מערכות תוכנה וכן תשתיות ויישומי אינטרנט. הקרן תספק ליזמים הישראליים מגוון שירותים כמו שיפור האסטרטגיה העסקית, סיוע בגיוס עובדים בכירים וסיוע ביצירת שותפויות אסטרטגיות מרכזיות.

את הקרן הישראלית ינהלו ערד נווה, מרק קרמר ונחמן שלף. מרק קרמר שימש בעבר בתפקידים בכירים בחברות אורקל, וריטי, ובחברות נוספות בעמק הסיליקון. ערד נווה שימש עד כה כמנהל פעילות המיזוגים והרכישות של סיסקו בישראל. נחמן שלף היה סגן נשיא לפיתוח עסקי בחברת .3Com

בנצ`מרק קפיטל, שנוסדה ב-`,95 השקיעה עד כה רק בחברות היושבות בארה"ב ובאירופה. הקרן החדשה שתוקם בישראל תפתח סניף בתל אביב וכמו כן יהיו לה נציגים בקליפורניה.

בנצ`מרק מנהלת השקעות בהיקף העולה על 2.3 מיליארד דולר ומתמקדת בהשקעה בחברות הנמצאות בשלבים המוקדמים לחייהן. מדיניות הקרן היא להשקיע בשלב ראשון 3 עד 5 מיליון דולר בכל אחת מחברות הפורטפוליו, ו-5 עד 10 מיליון דולר נוספים בהמשך דרכן העסקית.

על החברות בהן השקיעה בנצ`מרק נמנות ,eBay אריבה, רד-האט, ברודבייס, קריטיקל פאת`, קאש-פלו ועוד.

אלכס בלקסקי, המשמש שותף בבנצ`מרק העולמית אמר כי בבנצ`מרק נלהבים מההזדמנות להשקיע בישראל. "בישראל יש מהנדסים מצויינים טכנולוגיה מתקדמת ורוח יזמית אמיתית", הוא אמר.

קרן ההון סיכון האמריקאית היפריון פרטנרס )Hyperion( דיווחה היום כי השלימה לאחרונה גיוס ראשון של 73 מיליון דולר לקרן חדשה שתשקיע בטכנולוגיות ישראליות ובחברות הקשורות לישראל.

הקרן החלה לפעול לפני כמה ימים ממשרדיה בראש העין. מטרתה של הקרן היא לסייע לחברות היי-טק ישראליות ליצור קשרים בשוק האמריקאי, תוך השקעות בשלבי ה"סיד" )השלבים הראשונים בחיי החברות( ובשלבי הקדם- IPO(השלב שלפני הנפקה ציבורית ראשונה).

הקרן תתמקד בטכנולוגיות שיאיצו העברת תכנים, כמו תשתיות ופיתוחים לאינטרנט מהיר ולהעברת מולטימדיה בתקשורת. כמו כן תעסוק הקרן בהתקנים לשיפור טכנולוגיות התקשורת האלחוטית, טכנולוגיות אינטרנט לשיפור המסחר האלקטרוני וכן אינטגרציה של טכנולוגיות אינטרנט לשיפור היעילות של האינטרנט ולשיפור חווית המשתמש.

לקרן החדשה רשימה מכובדת של משקיעים, בהם בית ההשקעות הענק קרדיט סוויס פירסט בוסטון )CSFB(, סיליקון-ואלי-בנק, חברת ,ECI בנק הפועלים, פועלים שוקי הון, פועלים השקעות, כלל וקבוצת אלרוב.

מנכ"ל ECI לשעבר, דויד רובנר, הוא שותף בקרן החדשה. שותפים נוספים בקרן הם לואיס רניירי וסקוט שאיי, שנמנו בעבר על קבוצת אריסון-דנקנר, שרכשה את השליטה בבנק הפועלים. היפריון מחזיקה בכ-%3 ממניות בנק הפועלים.

יו"ר היפריון פרטנרס האמריקאית לואיס רניירי, המשמש שותף בהיפריון הישראלית, אמר כי כיום יותר ויותר חברות אמריקאיות חותרות ליצור קשרים עם חברות ויזמים ישראליים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by