בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סנגוריו של דרעי הגישו בקשה למשפט חוזר 

סנגוריו של דרעי הגישו בקשה למשפט חוזר

 
 
חדשות נענע 

לטענתם יש בידיהם ראיות שהעד המרכזי במשפט יעקב שמולביץ הוא עד לא אמין שהורשע בפלילים ואף שיקר בבית המשפט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פרקליטיו של אריה דרעי הגישו היום (שלישי) בצהריים, לבית המשפט העליון בקשה לערוך משפט חוזר בעניינו. הבסיס לבקשה הוא חומר חדש שהגיע לידיהם בעניין עד המדינה יעקב שמולביץ, ממנו עולה, לטענת עורכי הדין יגאל ארנון ונבות תל-צור, ששמולביץ הונה והוליך שולל לא רק את בית המשפט המחוזי בירושלים, בו נשפט דרעי, אלא גם את התביעה הכללית.
 
על סמך הראיות החדשות שנתגלו מבקשת ההגנה לקיים לדרעי משפט חוזר.

בבקשה נטען, כי הראיות החדשות מתבססות בין היתר על תמלילים מחקירת שמולביץ על ידי שלטונות שווייץ, בהם הוא הודה באשמות מרמה שיוחסו לו ונדון למאסר בפועל, מאסר על תנאי וגירוש משווייץ לשמונה שנים.

עוד כותבים עורכי דינו של דרעי בבקשה, כי שמולביץ שיקר בבית המשפט המחוזי בירושלים לגבי ההליכים שננקטו נגדו בשווייץ ובכך יצר רושם של עד אמין. לדבריהם שמולביץ אינו אלא "נוכל מקצועי שמקצועו השקר", וזה ההסבר לכך שהוא הצליח להוליך שולל שלושה שופטים מנוסים, שהאמינו לו.

עורכי הדין ארנון ותל-צור טוענים, שעדותו של שמולביץ היתה בסיס מרכזי להרשעת דרעי ולכן לדבריהם "אם שמולביץ אומר אמת, הרי שכל שאר הנאשמים ועדי ההגנה שמסרו עדות אחרת במשפט הם שקרנים" ולדברים אלה, לטענת הפרקליטים, "השלכה חשובה על כל הכרעת הדין".
 

עוד בנושא זה

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by