בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שני חיילי צה"ל נהרגו בשתי תקריות בעזה 
 
 
חדשות נענע 

סגן אדוארד מצ'ניק נהרג ממטען שהושלך לתוך מתקן ה-DCO; סמל סאמר חוסיין נהרג מאש צלפים ליד מחסום ארז. בקבינט הביטחוני הוחלט כי בשלב זה לא תגיב ישראל על הפיגועים האחרונים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סמל סאמר חוסיין נהרג וחייל נוסף נפצע באורח קשה ממארב צלפים פלסטינים שפתחו באש לעבר עמדת צה"ל סמוך למחסום ארז. השניים פונו במסוק לבית החולים סורוקה בבאר-שבע.
 

קודם לכן נהרג קצין צה"ל סגן אדוארד מצ`ניק בן 21 מבאר שבע, בפיצוץ מטען חבלה במשרדי התיאום והקישור בנווה דקלים ושני חיילים נוספים נפצעו באורח קל.
 

ההערכה בצה"ל: שוטרים פלסטינים מעורבים בפיגוע

בצה"ל סבורים כי שוטרים פלסטינים המשרתים במקום מעורבים באירוע. בעקבות האירוע הורה צה"ל לשוטרים הפלסטיניים לפנות את כל משרדי התיאום עם צה"ל. זמן קצר אחר-כן ירו פלסטינים ממארב לעבר חיילי צה"ל באיזור מנחת ארז.

בפיגוע שהיה במשרדי התיאום והקישור בנווה דקלים התפוצץ מטען בחדר הבקרה המשותף לצה"ל ולמשטרה הפלסטינית.

 
 
בהודעת דובר צה"ל נאמר: "בפיגוע שפל זה פגע הצד הפלסטיני באנשי צה"ל שעבדו עימם שכם אל שכם בשבע השנים האחרונות. אירוע חמור זה פוגע באמון שעוד נותר בין צה"ל לגורמי הביטחון".

הלילה הסתיימה ישיבת הקבינט מדיני-ביטחוני. הוחלט כי בשלב זה לא תגיב ישראל על פיגוע התופת בחדרה מיום רביעי, ועל הפיגוע בעזה.

באתר "הארץ" דווח כי השרים לא נלהבו לפעולה מיידית. גם השר בנימין בן-אליעזר, הנוטה לנקוט בקו תקיף יחסית, טען כי אין למהר ולהגיב.

עם זאת, נקבעו בישיבה כללים לתגובה על פיגועים בעתיד.

בקול ישראל דווח כי הקבינט הסמיך את ברק להחליט על פעולות תגובה צבאיות ללא צורך לכנס את הקבינט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by