בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חייל צה"ל נהרג בפיגוע בהר דוב 
 
 
חדשות נענע 

שני חיילים נוספים נפצעו קל עד בינוני; ההרוג, רס"ל חליל טאהר, בן 27 מעכו, יובא מחר למנוחות בבית העלמין המוסלמי בעיר; הפיגוע בוצע בתוך שטח ישראל, אמר מפקד עוצבת הגליל תת אלוף משה קפלינסקי בתום תחקור הפיגוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חייל צה"ל, רס"ל חליל טאהר בן 27 מעכו, נהרג בפיגוע של החיזבאללה היום (ראשון) בבוקר בהר דוב. שני חיילים נוספים נפצעו, אחד באורח בינוני והשני באורח קל, מהתפוצצות מטען צד בשעה שהיו בפעילות ברכס ההר. הלווייתו של חליל טאהר תערך מחר (שני) בשעה 12:00 בבית העלמין המוסלמי בעכו.
 
הפצועים פונו על ידי מסוק של חיל האוויר לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. צה"ל הגיב בירי ארטילרי ובהפצצת מטוסים לעבר עמדות חיזבאללה שהיו מעורבות בתקרית.

 

המטען הונח בתוך שטח ישראל

המטען שהופעל הבוקר נגד חיילי צה"ל ליד הר דוב הונח כ- 900 מטרים מדרום לקו הגבול הבינלאומי, בתוך שטח ישראל. כך עולה מתחקיר צה"ל בעקבות האירוע.

זהו המשך ישיר לשרשרת ניסיונות של "פיגועי חיזבאללה בתוך שטח ישראל אמר בצהרים לכתבים, מפקד עוצבת הגליל, תת אלוף משה קפלינסקי.
 
 

תחקיר: חיילי הסיור הבחינו במטען וירדו לבחון אותו

"חיזבאללה מנסה בכל כוחו לבצע פיגוע. אחד מהם, שבוצע לפני עשרה ימים, נכשל, ואנחנו יודעים על מספר ניסיונות שהתבצעו בתקופה האחרונה. לצערנו, היום הצליחו המחבלים לפגע" אמר קפלינסקי.

עוד מתברר מהתחקיר כי כמה מחיילי הסיור הבחינו במטען, ירדו מרכב הסיור כדי לבדוק אותו ואז הופעל המטען.


 

התפרעויות של אזרחים לבנוניים סמוך לגבול


הוא הוסיף כי צה"ל יבחן את דרכו ופעילותו במישור הטקטי, וכי הוא מאמין כי עם שיפורים קלים ניתן יהיה למנוע או להקטין את אופציות הפגיעה בחיילי צה"ל.

בצהרים התפרעו עשרות מתושבי לבנון ליד גדר הגבול ויידו אבנים לעבר חיילי צה"ל. מיידוי האבנים לא היו נפגעים. חיילי צה"ל ירו באוויר והשליכו רימוני הלם כדי להבריח את המתפרעים.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by