בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מסתמן רוב בעד החוק לפיזור הכנסת 
 
 
חדשות  נענע

באופוזיציה אומרים כי יש 61 ח"כ התומכים בהצעת החוק לפיזור הכנסת. לפיד: נצביע נגד מי שיטרפד את ממשלת האחדות. שרון לישי: אתחיל לדון ברצינות על ממשלת אחדות רק לאחר ההצבעה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הדריכות במערכת הפוליטית הולכת וגואה לקראת ההצבעה היום (שלישי) בערב בקריאה ראשונה על הצעת החוק לפיזור הכנסת. באופוזיציה אומרים כי יש להצעת החוק 61 תומכים והיא תעבור ברוב גדול.
 
על פי חשבון הימין 61 הח"כים התומכים מגיעים מ: הליכוד (19), ש"ס (17), האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו (7), חרות (1), מפד"ל (5), ישראל בעליה (4), יהדות התורה (5), ח"כ חיים כץ (עם אחד) והאחים דוד ומקסים לוי (2).

הצבעתו של ח"כ חיים כץ, כמו גם של האחים לוי אינה ודאית עדיין. כץ אמר כי רק לאחר התייעצויות יחליט כיצד יצביע. האחים לוי עצמם עשויים להצביע נגד החוק, באם יחליט ראש הממשלה להפוך את ההצבעה להצבעת אמון בממשלה. במקרה כזו הצבעת אי אמון של האחים לוי, תמנע מהם להתמודד בבחירות הבאות בסיעה המיוצגת בכנסת.

ברק עשוי אף לבקש מאחד הסיעות להכריז על ההצבעה כהצבעת אמון בראש הממשלה, וכך תדחה ההצבעה בחמישה ימים.

מנגד, ייתכן כי יוזמי החוק יקבלו תמיכה ממקור בלתי צפוי. הסיעות הערביות אומרות היום כי הן נוטות לתמוך בהצעת החוק. בסיעת רע"מ אומרים כי מחר ינסו הסיעות הערביות לגבש עמדה משותפת בנושא, וכי בשל מדיניות ברק הן כלפי ערביי ישראל והן כלפי הפלסטינים, הם נוטים לתמוך בפיזור הכנסת.

לשון המאזניים העיקרית כעת היא סיעת שינוי. יו"ר שינוי, ח"כ יוסף (טומי) לפיד, גיבש הצעת פשרה בנוגע להקמת ממשלת אחדות. לפיד נפגש בצהרים עם ראש הליכוד, אריאל שרון ועם ראש הממשלה, אהוד ברק. לפיד אמר אמש כי סיעתו תצביע פה אחד בהצבעה, וההחלטה תתקבל על פי עמדותיהם של ברק ושרון כלפי הצעת הפשרה. "מי שיתנגד לפשרה - נצביע נגדו" אמר לפיד.

בתוך כך מדווח אתר Ynet כי שרון אמר לאלי ישי כי רק לאחר ההצבעה בכנסת הוא יחל לדון עם ברק ברצינות בנושא הקמת ממשלת אחדות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by