בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גוברים המאמצים לביטול חוק הבחירה הישירה לרה"מ 
 
 
חדשות  נענע

60 חברי כנסת חתמו על בקשה לביטול הבחירה הישירה לראשות הממשלה. ייתכן ובמאי 2001 נצביע שוב בפתק אחד בלבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכנסת מתגברים המאמצים לביטול חוק הבחירה הישירה לראשות הממשלה. יו"ר הליכוד, אריאל שרון, ומזכ"ל מפלגת העבודה, רענן כהן, נפגשו אמש (רביעי) על פי בקשתו של שרון, על מנת לדון בדרכים לביטול החוק.
 
הפגישה נערכה כשבמערכת הפוליטית גוברת ההערכה כי מסתמן רוב של חברי כנסת התומך בביטול החוק.

מרכז מפלגת העבודה ולשכת המפלגה יתכנסו היום (חמישי) בנוכחות ראש הממשלה, אהוד ברק, בבית ברל וידונו בביטול חוק הבחירה הישירה.

ראש הממשלה, אהוד ברק, וראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, כבר הביעו בעבר את הסתייגותם מהשינוי והודיעו כי הם לא רוצים לראות חזרה לשיטת הבחירות הישנה.

השרה דליה איציק הצטרפה באופן פעיל למאבק לביטול החוק ועסקה בהחתמת ח"כים על תמיכה בביטול החוק. עד כה חתמו על הבקשה לביטול הבחירה הישירה 60 ח"כים מהסיעות השונות.

ועדת החוקה צפויה לדון בעוד כשבועיים בהצעה להחלת את דין הרציפות על הצעת החוק לביטול הבחירה הישירה שאושרה בכנסת הקודמת. באם תחליט הועדה על החלת הרציפות, תובא הצעת החוק, שעברה בכנסת הקודמת בקריאה ראשונה, לקריאה שניה ושלישית עוד בכנסת הנוכחית.

על מנת לאשר את חוק ביטול חוק הבחירה הישירה יש צורך ברוב מיוחס של 61 ח"כ, אולם במערכת הפוליטית גוברות ההערכות כי באם אכן תאשר וועדת החוקה את המשך הליך החקיקה, הרי שקיים סיכוי סביר לגיוס הרוב הדרוש לחוק, וכבר בבחירות הקרובות נחזור לשיטת הבחירות הקודמת - פתק אחד עבור המפלגה המועדפת בלבד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by