בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים במערכת הפוליטית במגעים לאחדות 
 
 
חדשות  נענע

זאת בעקבות ההחלטה על הקדמת הבחירות; המגעים בין שרנסקי לליברמן הואצו; חברי המרכז במגעים לפרישה עם מפלגות שונות; תא"ל אפי פיין יפרוש מצה"ל כדי להתמודד על ראשות המפד"ל; מגעים לאיחוד בין המפלגות הערביות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במערכת הפוליטית מתרבים המגעים הנמרצים בין מפלגות שונות במטרה לאחד כוחות, זאת לאחר הסכמתו של ראש הממשלה, אהוד ברק, להקדמת הבחירות.
 
ראשי המפלגות העולים נתן שרנסקי ואביגדור ליברמן, מנהלים בשבועות האחרונים שיחות על אופי המפלגה המשותפת, ועל אופן בחירת הרשימה לכנסת. אביגדור ליברמן אמר הבוקר בראיון לגלי צה``ל כי הוא שואף לאיחוד גדול עוד יותר, כדי ליצור ``גוש ימין`` שימנה יותר משתי מפלגות. המגעים בין המפלגות הואצו מאז הודיע ברק על הקדמת הבחירות.
 

חברי המרכז במגעים לפרישה לעבודה, למרצ או לשינוי

חברי סיעת המרכז, דליה רבין-פילוסוף ואורי סביר, מתכוונים לפרוש מסיעתם ולהקים סיעה משותפת שתתאחד עם אחת המפלגות שיתמודדו בחירות הקרובות. בעיתון הארץ דווח כי בינתיים מקיימים השניים מגעים עם מספר מפלגות, ביניהם מרצ והעבודה. רבין-פילוסוף וסביר צפויים להודיע על פרישתם מהמרכז והקמת סיעה משותפת בקרוב. בשבוע הבא צפויים השניים להיכנס עם יו"ר מרצ, יוסי שריד. רוני ילוא עשוי להצטרף לשינוידן מרידור עדיין שומר על שתיקה.
 
 

תא"ל אפי פיין יתמודד על ראשות המפד"ל

בעקבות הקדמת הבחירות החליט תא"ל אפי פיין לשנות את תוכניותיו ולפרוש מצה"ל. לאחרונה החליט פיין להישאר בצבא, למרות ההחלטה של ברק והרמטכ"ל מופז כי לא יקבל בשלב זה דרגת אלוף. פיין צפוי להודיע בימים הקרובים על הפרישה ועל הצטרפותו למפד"ל. בכירים במפלגה אמרו כי תא"ל פיין יוכל להחזיר את המפלגה לימיה הגדולים. במפד"ל אף ינסו להחזיר את אנשי מימד ותקומה שפרשו ממנה.
 

איחוד צפוי במפלגות הערביות

בכירים במפלגות הערביות אמרו אתמול (רביעי) כי בעקבות אירועי אוקטובר מסתמנת אפשרות של התאחדות הציבור הערבי לשני גושים: גוש שמרני-מוסלמי וגוש לאומי-חילוני. לדברי הבכירים, לא נראית כל אפשרות שתיווצר רשימה ערבית אחת, לנוכח הניגוד הבסיסי שבין חד"ש לבין התנועה האסלאמית. יש לציין כי בכל מערכת בחירות נשמעים קולות בציבור הערבי הקוראים לאיחוד השורות, זאת במטרה לממש את הפוטנציאל של האוכלוסיה הערבית, ולמנוע בריחת קולות בשל מפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה. עם זאת על פי ניסיון העבר רוב הנסיונות הללו לא נשאו פרי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by