בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הדומיין סקס.קום הוחזר לבעליו המקוריים 

הדומיין סקס.קום הוחזר לבעליו המקוריים

 
 
מערכת סיון.קום


הדומיין הנחשק חוזר לזה שרשם אותו לפני שש שנים. בישראל: הדומיין sex.co.il עדיין לא בשימוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופט מחוזי בארה"ב פסק כי הדומיין הנחשק sex.com יוחזר לאיש שרשם אותו לראשונה, לפני שש שנים, כך מדווח אתר חדשות Wired.

השופט ג`יימס וויר פסק, כי סטיבן מייקל כהן שלח לרשמית הדומיינים Network Solutions מכתב מזויף, המבקש להעביר את האתר לרשותו. השופט דרש מכהן להשיב את השליטה באתר לידי גארי קרמן. באוגוסט השנה, פסק השופט כי כהן זכאי מאשמת גניבה, משום שדומיין איננו קניין מוחשי, ואי אפשר להגדיר את "חטיפתו" כגניבה.
 

השופט הורה לכהן לספק דיווח מלא על הרווחים של האתר בחמש השנים שהיה בידיו. בנוסף, אסר השופט על כהן למכור נכסים של החברה, ודרש ממנו לספק 25 מיליון דולר, שיוחזקו בידי בית-המשפט עד לפסיקה סופית והערכת נזקים.

קרמן, שתבע את כהן בשנת 98, אומר שהוציא מעל חצי מיליון דולר על התביעה, ושלא יתפלא אם כהן יערער על הפסיקה. אין לו כרגע תוכניות לגבי האתר, אולם לדבריו "זה לא יהיה חולני ומגעיל כמו אצל הבחור הזה", כשכוונתו לפורנוגרפיה קשה שהציג כהן באתר.

המקרה הזה הוא הראשון שדן בחטיפת דומיין, אומר עורך-הדין רוב פיליפ, אולם ביטול פעולה, שנעשתה על סמך מסמך מזויף, הינה טיעון משפטי ותיק ומקובל. עורכת הדין פאמלה אורואטה, שייצגה את קרמן, מציינת כי "הפסיקה מבססת את הטענה, שעל אף ששם דומיין אינו ממשי, הקניין עליו הוא זכות בעלת ערך שיש להגן עליה".

הדומיין הישראלי sex.co.il היה גם הוא במרכזו של דיון משפטי. נהג המונית החיפאי אברהם נויהאוזר ביקש לרשום את הדומיין, אולם הכללים עד 1999 אסרו לכלול את המילה .sex בתחילת שנת 1999 בוטל החוק, ונגב נוסצקי, בנו של בעל של אתר רישום הדומיינים אינטרספייס, רשם את הדומיין מעט אחרי חצות. פנייה של נויהאוזר בנושא לבג"צ נדחתה, בנימוק שאיגוד האינטרנט הישראלי אינו גוף ציבורי. כיום עומד אתר sex.co.il שומם.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by