בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס חדש מונע מהנדבק להעזר באתרי חברות אנטי וירוס 

וירוס חדש מונע מהנדבק להעזר באתרי חברות אנטי וירוס

 
 
ליעד ליבנה, מערכת סי

הוירוס התגלה בחודש אוגוסט וסווג אז כ"סיכון נמוך". בשבוע האחרון הוא התפרץ והסתבר כאכזרי ומסוכן ביותר: הוא תוקף את המחשב ומונע גישה לאתרים של חברות אנטי וירוס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס מחשבים חדש המתפשט בהתמדה באינטרנט, כובל את ידי הנדבקים בדרך אירונית במיוחד. הוירוס, ,MTX התגלה כבר באוגוסט וסווג כ"סיכון נמוך", אבל קצב ההדבקה שלו עלה, ובשבוע האחרון הוא הפך לוירוס הפעיל ביותר בעולם.
 
החידוש בוירוס הוא מאפיין חדש ואכזרי: כשהוא מדביק מישהו, הוא גם מונע ממנו לבקר באתרים של חברות אנטי-וירוס, או לשלוח אליהם דואר-אלקטרוני. הוירוס מדביק רק בעלי מחשבים שאינם משתמשים באנטי-וירוס. בעת ההדבקה, נטייתם הטבעית של רוב הנדבקים הללו היא לפנות לחברות האנטי-וירוס, אם להורדת הגרסה המתקנת את הנזקים, ואם בכדי לשלוח אימייל "הצילו". מחברו חסר-הלב של MTX ידע זאת, ומנע את האפשרות מראש.

MTX מגיע בדרך הטיפוסית, כקובץ מצורף (Attachment) לדואר האלקטרוני, המחליף את שמו ואת הסיומת שלו באופן אקראי (למשל: I_am-sorry.doc ו-zipped_files.exe), ומשתמש בספר הכתובות של תוכנת Outlook כדי לשלוח עותקים של עצמו לכל השמות שבספר.

הוירוס אינו חוסם את האתר של חברת ,Command Software Systems כך שמשתמשים נגועים יכולים לפנות לשם. כמו כן, לא חוסם האתר עדכונים של תוכנות Utilities ,Norton אותם יכולים לקבל המנויים חינם באתר .Tucows.com

בקישור הבא תוכלו למצוא את תוכנת ההסרה של הוירוס מחברת סימנטק. מומלץ להוריד את הקובץ גם אם לא נדבקתם, לפני שיהיה מאוחר מדי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by