בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לקוחות אמריקה אונליין 'נחטפו' 

לקוחות אמריקה אונליין 'נחטפו'

 
 
יניב קרן, מערכת סיוו

בעיה בתהליך הרישום לחברת "אמריקה אונליין" אפשרה להאקרים להשתלט על חשבונות של משתמשים בתוכנת המסרים המידיים של "אמריקה אונליין" (AIM)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האקרים שניצלו פרצה בתהליך ההרשמה לחברת "אמריקה אונליין", הצליחו לפרוץ לחשבונותיהם של משתמשי תוכנת המסרים המידיים של "אמריקה אונליין" (AIM) והחזיקו בחשבונות כבני ערובה.
 

השיטה בה פעלו ההאקרים זוהתה לראשונה בתחילת החודש. היא נולדה בכנס של האקרים כשמהטרה הראשונית הייתה פריצה לא מזיקה לחשבונות על מנת להעלות משתמשים בדויים לרשת. אולם ההאקרים הבינו במהרה שביכולתם להשתלט בנקל על חשבונות קיימים.

מקור הבעיה נעוץ בעובדה שחברת "אמריקה אונליין" משתמשת באותו כינויי לצורך רישום הלקוחות ולצורך השימוש בתוכנת המסרים המיידיים. שיטה זו חושפת את שמות המשתמשים ומתירה אותם חסרי הגנה.

האקרים שעשו שימוש בכלי פריצה פשוטים שזמינים ברשת הצליחו להגיע לבסיסי הנתונים של החברה. הם זיהו את שמות המשתמשים וכך השתלטו בקלות על חשבונתיהם בתוכנת המסרים המידיים. לאחר ההשתלטות יכול כל האקר לשנות בנקל את פרטי המשתמש וכך הוא הופך לבעל החשבון היחיד.

על פי נתוני "אמריקה אונליין שפורסמו" לאחרונה ,קיימים 61 מיליון ברחבי העולם רשומים כלקוחותיה. 20 מיליון מתוכם פעילים.

בחודש יוני השנה הציפו האקרים את תיבות הדואר האלקטרוני של עובדי החברה בוירוסים שמטרתם לחשוף מספרי כרטיס אשראי של לקוחות החברה. על פי ההערכות נפגעו באותה מקרה כמה מאות משתמשים.

עדיין לא ברור כיצד תסתיים הבעיה הנוכחית, הנהלת החברה לא מסרה כיצד היא מתכוונת לפעול.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by