בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יום האיידס הבינלאומי: נלסון מנדלה נרתם למאבק  
 
 
חדשות נענע 


קורא לתושבי העולם: היו נאמנים לבני הזוג והשתמשו בקונדומים. בעולם 36.1 מיליון נשאים של הנגיף הקטלני - 5.3 מתוכם נדבקו השנה. יום האיידס הבינלאומי ה-13 עומד בסימן 'גברים עושים את ההבדל'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא דרום-אפריקה לשעבר, נלסון מנדלה, ממקד אליו את אור הזרקורים של אירועי יום האיידס הבינלאומי החל היום (שישי) בקריאה לאנשי העולם להשתמש בקונדומים.
 
"היו נאמנים לבן-זוג (או: בת-זוג) אחד (או: אחת) והשתמשו בקונדומים", אמר מנדלה. "הבה ננקוט באמצעי זהירות. תנו לילד אהבה, צחוק ושלום, לא איידס", הוסיף מנדלה בהודעה מיוחדת לרגל יום האיידס הבינלאומי.
 

'גברים עושים את ההבדל'

יום השנה ה-13 במספר למאבק במחלה עומד בסימן `גברים עושים את ההבדל`. "גברים הם באמת הכוח המניע מאחורי המגיפה, כשזה נוגע לשימוש בסמים על-ידי הזרקה - הרוב הם גברים - אך גם במונחים של העברת המחלה ביחסים הומוסקסואליים והטרוסקסואליים - זה הגברים שמשחקים תפקיד דומיננטי", אומר ד"ר פיטר פיוט, ראש סוכנות מטעם האו"ם המרכזת את המאבק נגד המגיפה העולמית. "יש צורך בשינוי התנהגותי גדול כשזה נוגע להתנהגות מינית", הוא הוסיף.
 
 
 


 
ברחבי העולם מתקיימים היום אירועים לציון יום השנה הבינלאומי למאבק בנגיף הקטלני בהופעות צדקה של אמנים, מצעדים, הדלקת נרות ואירועים מקוונים באינטרנט. האירועים מתמקדים בשבירת הטאבו וניפוץ הסטיגמות המקושרים לנגיף האיידס ואמצעי מניעה להכרעת המגיפה.

בעולם חיים כיום כ-36.1 מיליון נשאי הנגיף, כשההערכות מדברות על 5.3 מיליון חולים שנדבקו בנגיף בשנה האחרונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by