בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לחץ אמריקאי על ישראל לשתף פעולה עם ועדת החקירה 
 
 
חדשות  נענע

הוועדה לחקר הארועים האלימים בשטחים אמורה להגיע לאזור בעוד כשבועיים; גינוי חריף לישראל באו"ם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת הבדיקה הבינלאומית לחקר התפרצות האלימות בשטחים תגיע לאזור בעוד כשבועיים. חברי הוועדה יערכו, בין השאר, מפגשים עם ראש הממשלה, אהוד ברק, ויו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.
 
מ"הארץ" נמסר כי מקורות מדיניים סבורים כי הצדדים עדיין צריכים להגיע להסכמה באשר לסמכויות הוועדה, הנושאים שעל הפרק ודרכי פעולתה.

נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, לוחץ על ישראל לשתף פעולה עם הוועדה. בשיחת טלפון אותה קיים הלילה עם ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר קלינטון כי הוא רואה חשיבות רבה לשיתוף הפעולה הישראלי עם הוועדה.

כזכור, הוועדה החלה בפעולתה בניגוד לעמדת ישראל, שטענה כי עבודת הועדה צריכה להתחיל רק לאחר שתושג רגיעה בשטחים, אולם האמריקנים התנגדו לתחילת עבודת הועדה, בטענה כי פעולתה של ועדה כזו יכולה דווקא לעזור להבאת רגיעה בשטח.

קלינטון גם חזר והבהיר לברק כי ארצות הברית מעדיפה שהצדדים ישיגו הסכם מלא ולא הסכם מדורג, כפי שהציע ברק בימים האחרונים. דובר הבית הלבן אמר כי ברק ציין בשיחת הטלפון שגם הוא מעדיף הסכם כולל עם הפלסטינים, אם זה יתאפשר.

בתוך כך העצרת הכללית של האו"ם גינתה הלילה את ישראל על מדיניותה כלפי הפלסטינים, במזרח ירושלים וברמת הגולן. באחת החלטות הגינוי נאמר שמדיניותה של ישראל במזרח ירושלים אינה חוקית ולכן היא בטלה. ארה"ב הייתה המדינה היחידה שתמכה בישראל בהצבעות על החלטות הגינוי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by