בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה: הפרלמנט אישר נישואים לזוגות חד מיניים 
 
 
חדשות  נענע

זוגות חד מיניים יזכו לחלק מהזכויות של זוגות סטרייטים - אולם עדיין אינם רשאים לאמץ ילדים. גרמניה היא המדינה השניה בעולם המאשרת נישואים חד מיניים - לאחר הולנד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבית העליון של הפרלמנט הגרמני, הבונדסראט, אישר אתמול (שישי), נישואים חד מיניים.
החוק החדש, שיכנס לתוקפו מינואר 2001, מאפשר לזוגות חד מיניים להינשא ולקבל זכויות של זוגות סטרייטים נשואים, אם כי לא את כל הזכויות.
 
הבונדסראט התכוון להעביר חוק המאשר רשימת זכויות ארוכה לזוגות חד מיניים, אולם הבית התחתון של הפרלמנט טרפד חלק מהן. נציגי המפלגה הנוצרית-שמרנית בבוואריה אומרים כי מדובר בפגיעה הקשה ביותר במוסד הנישואים מזה שנים.

אולם זה לא עזר להם. החל מינואר יוכלו זוגות חד מיניים להינשא באופן רשמי בכל רחבי גרמניה, אם כי כל מדינת מחוז בגרמניה רשאית להחליט היכן ייערך טקס הנישואין. הדבר נוגע למדינות שמרניות בגרמניה, ובעיקר הבאווריה, שבהן שוקלות הממשלות המקומיות לאפשר נישואים שכאלו רק במועצת המחוז.

במסגרת החוק החדש זוגות חד מיניים שיינשאו יהיו זכאים לחלוק בביטוח הבית (כולל החזרי המס), להחזיק באותו שם משפחה ולקבל זכויות של קרוב משפחה בכל הנוגע לנושאים רפואיים.

יש לציין כי בגרמניה אין אפשרות לאדם לשנות את שמו, אלא במסגרת נישואין. כמו כן, בשם צנעת הפרט, נאסר על הרופאים לדווח על מצבו הרפואי של אדם, אלא אם מדובר בקרוב משפחה מדרגה ראשונה.

יוזמי החוק רצו כי הוא יכלול גם מתן הקלות רבות במס לזוגות חד מיניים נשואים - כשם שהדבר נעשה לגבי זוגות סטרייטים - אולם הבית התחתון של הפרלמנט התנגד לכך.

החוק החדש יכיר לא רק בנישואים חד מיניים בין בעלי אזרחות גרמנית, אלא יהיה תקף גם לגבי זרים השוהים בגרמניה.

הבי.בי.סי מדווח כי מנגד החוק אינו מאפשר לזוגות חד מיניים לאמץ ילדים.

גרמניה היא המדינה השניה בעולם, לאחר הולנד, המאשרת נישואים חד מיניים מלאים. במדינות אחרות, כמו דנמרק, נורבגיה, שוודיה וצרפת, יכולים זוגות חד מיניים למסד את הקשר ביניהם במסמכי זוגיות, המעניקים להם זכויות שונות, אולם לא להינשא באופן רשמי. גם מדינת ורמוט בארה"ב אישרה נישואים חד מיניים, אולם אלא משוללים תוקף פדראלי ועל כן תקפים רק בתחומי ורמוט.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by