בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חדשות "מחלקה ראשונה" של יואב יצחק ברשת 

חדשות "מחלקה ראשונה" של יואב יצחק ברשת

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

יצחק לא נרתע ממגמת הצמצום באתרי החדשות ומנסה את מזלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העיתונאי יואב יצחק פתח אתמול אתר חדשות בשם "חדשות מחלקה ראשונה", שיספק חדשות, מאמרים, תחקירים ופרשנויות. היום, למשל, חושף האתר את הכנסותיו של בנימין נתניהו מעסקיו הפרטיים בארץ ובחו"ל. 
האתר הוקם על ידי חברת עגל הזהב עיתונות, במימון עצמי. מוזר לראות אתר חדשות, שלא נתמך על ידי עיתון מודפס ומבוסס, בימים אלה של צמצומים, פיטורים ונטישת בכירים באתרי התוכן. "השיקול הכלכלי נלקח בחשבון, אני מקווה שהתוצאות יוכיחו את זה", אומר לנו יואב יצחק, אולם מסרב לפרט מודל עסקי. "עוד מוקדם לדבר על זה. האתר רק עלה". בכל מקרה, ימשיך יצחק לפרסם במעריב ובגלובס.

כאמור, הכניסה חינם, ויצחק אומר שהיא תישאר כזו בשלב הנראה לעין. עם זאת, היא כרוכה ברישום עם פרטים מלאים, שלא מלווים בהצהרת פרטיות, או התחייבותלאי-מכירתם לצד שלישי.
 

צוות האתר: שלושה כותבים

"מועדון "FC שבאתר מכיל מאגר מידע, מעין "תעודות זהות", על ישויות כמו חברות, אתרים ואישים מרכזיים בתחומי כלכלה, תקשורת, משפט, ממשל, רפואה ותרבות, מכרה זהב לכל עיתונאי שמבקש ליצור קשר עם הגורמים הללו. חברות ואישים בכירים מוזמנים לפרסם את פרטיהם ללא תשלום.

בנוסף, האתר מפרסם הודעות לעיתונות, מסמכים בנושא אתיקה עיתונאית, מסמכים רשמיים של הממשל, חוות דעת של היועץ המשפטי לממשלה ופסקי דין. כיום עובדים על האתר שלושה: יצחק ושני אנשים נוספים שעוסקים בתחום הגשת תוכן, ויש כוונה להעסיק כותבים נוספים בעתיד.

הגולשים באתר מתבקשים לשלוח מידע לפרסום. יצחק מציין, כי כמו בעיתונות הכתובה, יש טיפים טובים ויש גרועים. בהתייחסו לאמינות המידע ברשת, הוא אומר, כי הרגישות שלו גבוהה בנושאים האלה. הוא מדגיש כי האתר שלו כפוף לאותם כללי האתיקה של העיתונות הכתובה, עם היתרונות של המדיה האינטרנטית, שהן, לדבריו, מהירות וזרימה של חדשות.


התוכן ברשת לאן? מדברים על זה עכשיו בפורום תרבות דיגיטלית בנענע

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by