בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הועד האולימפי: אתרי אינטרנט לא ישדרו אירועי ספורט בעשר השנים הקרובות 

הועד האולימפי: אתרי אינטרנט לא ישדרו אירועי ספורט בעשר השנים הקרובות

 
 
יניב קרן, מערכת סיון

האיסור על שידורי וידאו ואודיו ברשת יהיה בתוקף - כל עוד אין ערבות מצד האתרים כי התוכן עובר
רק למדינות בהם הם פועלים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הועד האולימפי קבע השבוע כי אתרי האינטרנט לא יוכלו לשדר תחרויות ספורט אולימפיות למשך עשר השנים הקרובות. ההחלטה באה במטרה להגן על תחנות שידור אשר חוששות כי מאזיניהם וצופיהם ינטשו אותם לטובת אתרי האינטרנט.
 
במהלך המשחקים האולימפיים בסידני, שכר הועד סוללה של עורכי דין ואיים לנקוט בסנקציות משפטיות כנגד אתרים שיפרסמו תוכן "אסור". ההודעה על "האיסור" ניתנה במהלך כינוס שקיים הועד השבוע בלוזאן שבשוויץ. על פי ההודעה ישאר האיסור על שידורי וידאו ואודיו ברשת בתוקף כל עוד אין ערבות מצד האתרים כי התוכן עובר רק למדינות בהם הם פועלים. בכל מקרה אין כוונה לשנות את ההחלטה עד למשחקי החורף האולימפיים בשנת .2010

החלטת הועד גררה תגובות זועמות מצד ארגוני חדשות בעולם. אשר ראו בהחלטת הועד החלטתה שרירותית שפוגעת בחופש התכנים. אלה גם הביעו ספק ביכולתו של הועד ליישם את ההחלטה לאור העובדה שמספר האתרים כמו גם הצופים והמאזינים המקוונים הולך וגדל.עם זאת החליט הועד להעניק זכויות לשידור המשחקים האולימפיים בשנת 2004 לכמה גופי שידור באינטרנט, שהתחייבו לשדר בשטח מוגדר ולא לכל הרשת.

מנכ"ל מכון המחקרים הבריטי "פורסטר" , ניל ברדפורד אמר כי כל ניסיון לשלוט בתכנים נועד לכישלון. ברדפורד הביא כדוגמא את תוכנת נאפסטר אשר זעזעה את תעשיית המוסיקה העולמית. על פי מחקרים שנערכו לאחרונה 50 אחוז מן האנשים עשו שימוש ברשת על מנת להתעדכן בתוצאות המשחקים האחרונים. "התוכן ברשת נקבע לפי העדפותיהם של האנשים, אלה בוחרים את הספורטאי וענף הספורט המועדפים עליהם", אמר ברדפורד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by