בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ה- FBI נדרש לחשוף את קוד תוכנת הציתות 

ה- FBI נדרש לחשוף את קוד תוכנת הציתות

 
 
עידו קינן

קבוצת מדעני מחשבים קוראת לחשוף את קוד המקור של תוכנת קארניבור ("הטורף"), תוכנת ציתות לאי מייל שמשמשת את ה-FBI

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חמשת המדענים זומנו לדיון אצל המדען הראשי של משרד המשפטים האמריקאי בחודש אוקטובר, זאת במטרה להעלות נושאים טכניים הנוגעים לתוכנת הקרניבור. הנושאים ייבדקו על ידי הבוחן העצמאי שמינה המשרד ומחלקת המחקר של מכון הטכנולוגיה של אילינוי. על פי טיוטת הדו"ח, שפורסמה בנובמבר, קרניבור לא מספקת יותר מידע ממה שאושר על ידי צו בית משפט, זאת כאשר היא מופעלת כמו שצריך.
 
אולם התוכנה אינה מונעת לחלוטין השגת מידע אסור על ידי ה-FBI או גורמים חיצוניים. חמשת המדענים אמרו, לאחר קריאת הטיוטה, כי יש להם חששות רציניים לגבי התוכנה. הם מציינים, כי הזמן הקצר וההגבלות שהטיל משרד המשפטים על הבדיקה מנעו את האפשרות לקבוע בוודאות כי התוכנה בטוחה וחוקית. טענה דומה הושמעה בעבר על ידי אוניברסיטת MIT שפרשה מהמכרז לבדיקת קרניבור, בטענה שהגבלות אלו לא מאפשרות מחקר עצמאי.
 
הטענה העיקרית היא כי לא התבצעו די בדיקות בקרת איכות של התוכנה, כמו מציאת באגים והרצה על מערכות הפעלה שונות, דבר העשוי לסייע באיתור תקלות אבטחה והפעלה. "זה כמעט כמו להגיד שאנחנו לא יכולים להחליט אם הקרניבור מושלם", אומר הנרי פריט, דיקן הקולג` למשפטים של מכון הטכנולוגיה של אילינוי וחבר בועדת הבדיקה, "ואני בהחלט מסכים עם זה. הדוח מציין נקודות אותן לא היה זמן לבדוק לעומק נשתדל להתייחס להערות רבות ככל האפשר בזמן המועט שנותר עד הגשת הדוח הסופי ". הדוח הסופי יוגש, כפי הנראה, ביום שישי הקרוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by