בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות הפיוס ההיסטורי: צפון-קוריאה ממשיכה להתחמש  
 
 
חדשות נענע 

פורסת מחדש את כוחותיה לאורך הגבול עם שכנתה דרום-קוריאה לאחר שפגישותיו של נשיא המדינה עם עמיתו הדרום-קוריאני ועם אולברייט הפיחו תקוות רבות בדבר הסיכויים לשלום באיזור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בכירים בדרום-קוריאה טוענים כי צפון-קוריאה פרסה יחידות ארטילריה לאורך הגבול חרף מאמצי הפיוס בין שתי המדינות בשנה האחרונה. לדבריהם, צפון-קוריאה נערכה מחדש עם דיוויזיות נוספות והציבה טילים קצרי טווח.
 
אתר האינטרנט של העיתון "הראלד וורלד" מדווח כי שר ההגנה של דרום-קוריאה, שעתיד להיפגש החודש עם עמיתו הצפון-קוריאני החודש, כינס אתמול (שני) את מפקדי הצבא כדי לדון בנושא האיום הצבאי מצפון.
 

פיוס קצר מועד?

בסקירה הביטחונית שקיים שר הביטחון הדרום-קוריאני דווח כי הצבא הצפון-קוריאני הציב כ-500 טילי קצרי טווח וכוחות ארטילריה כבדים לאורך קו הגבול בן ה-150 קילומטרים המפריד בין שתי המדינות. עוד נמצא כי צפון-קוריאה הגדילה את מערך האוויר ב-20 מטוסי קרב חדשים.

פגישת פיוס בין מנהיג צפון קוריאה, קים יונג איל, ומנהיג דרום קוריאה, קים דה יונג, ביולי השנה, לאחר עשרות שנות מתיחות בין המדינות, הפיחה תקוות רבות בדבר הסיכויים לשלום בר-קיימא באיזור, ואף לאיחוד שתי הקוריאות תחת מסגרת מדינית אחת.

בביקור היסטורי של מזכירת המדינה האמריקנית מדלן אולברייט פתחה ארצות-הברית את שערי המערב בפני המדינה הקומוניסטית. נשיא צפון-קוריאה, מצדו, התחייב להפסיק את מירוץ החימוש באיזור.
 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by