בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הדיון בנושא הפטור לחרדים נדחה למחר 
 
 
חדשות נענע 

ביהדות התורה מתכוונים לפנות לבג"ץ, ברק מחכה לחוות דעת משפטית, יוסי ביילין אומר כי משרדו אינו מתכוון לבקש מבג"ץ ארכה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אהוד ברק ביקש חוות דעת משפטית מצה"ל וממשרד הביטחון לקראת הדיון בנושא הפטור לתלמידי הישיבות. בשל עבודת המטה המתנהלת בנושא זה הוחלט לדחות למחר את הפגישה שאמורה הייתה להתקיים בנושא זה בין ברק לרמטכ"ל.
 
גורם בכיר במשרד הביטחון אמר היום כי לראש הממשלה יש קו ברור ובמסגרתו לא יגויסו בכוח בני הישיבות, אלא בפתרון מוסכם של שילוב בקהילה ושירות לאומי".

יהדות התורה מתכוונת לעתור בנושא זה לבג"ץ בדרישה להחזיר לכנסת את החקיקה בנושא זה. נשיא המדינה משה קצב אמר היום כי יש לפנות לבג"ץ ולבקש ארכה משום שמהפכות לא עושים בחטף כדבריו.
 

ביילין - הסיפור נגמר

שר המשפטים, יוסי ביילין, נפגש הבוקר עם חברי תנועת "התעוררות" ואמר להם "הסיפור נגמר, אין משא ומתן עם החרדים ואני לא רואה מצב שנפנה לבג"ץ לבקש ארכה".
 
 
הפגישה נערכה במשרד המשפטים בירושלים ובמהלכה אמר השר "הפור נפל ומהאחד בינואר אין לאף אדם פטור משירות ואנחנו פותחים פרק חדש החרדים הביאו את זה על עצמם".
 
כבר בתחילת השבוע הבא אמור להתחיל תהליך גיוסם של 30 אלף חרדים שקיבלו פטור שתוקפו פג בתחילת השנה. במחלקת הבג"צים של משרד המשפטים מעריכים כי גם אם היו מבקשים ארכה להסדר, לא היה לה אישור בבית משפט.

ברק, כך נמסר מלשכתו, אינו מתכוון לשלוח משטרה צבאית לישיבות כדי לכפות את הגיוס על החרדים. אותם כללים ומערך הפטורים המקובל גם על מתגייסים אחרים, כגון דחיית שירות, פטור מטעמי בריאות או מצב משפחתי קשה יחול גם על החרדים, ואלו שלא יקבלו פטור משירות צבאי יאבדו את הבטחת ההכנסה שניתנה להם עד היום.

בש"ס טוענים כי יש לדחות את ההחלטה עד לאחר הבחירות. "אנו מביעים צער" אומר דובר ש"ס, "על שראש הממשלה, בשל לחץ בחירות, משתמש בבני הישיבות כבני ערובה. זה נושא חשוב מדי מכדי להיות עוד אייטם במערכת הבחירות", כך דווח באתר ynet.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by