בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דאגה בישראל בעקבות בריחתו של מוחמד דף 
 
 
חדשות  נענע

ראש הזרוע הצבאית של החמאס לשעבר, המחבל מוחמד דף, נמלט ממעצר בעת העברתו בין בתי סוהר; הוא נעצר לפני שבעה חודשים, ומאז שהה במעצר במתקני הביטחון המסכל של דחלאן; במערכת הביטחון חוששים שהוא עלול לתרום בצורה משמעותית למאמץ של החמאס לביצוע פיגועים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

המבוקש מספר אחד של צה"ל בשטחים, מוחמד דף, שעומד מאחורי מרבית הפיגועים הקשים נגד ישראל, נמלט לפני יומיים מידי אנשי הביטחון המסכל של הרשות הפלסטינית.
 
דף, שהיה ראש הזרוע הצבאית של החמאס ואחד היעדים העיקריים של ישראל במשך שנים ארוכות, נעצר על ידי הרשות הפסלטינית לפני כשבעה חודשים. מקורות בעזה אומרים כי דף ניצל חוסר עירנות של שומריו, בשעה שהועבר ממתקן כליאה אחד לאחר בעיר עזה.
 

החמאס: הסוהרים עזרו לדף להימלט

מקורות אחרים טוענים כי דף לא נמלט אלא שוחרר בידי משתפי פעולה עם ישראל, על מנת שהאחרונה תוכל לחסלו. בחמאס, תנועתו של דף, טענו אתמול כי הסוהרים של דיף עזרו לו להימלט מפני שחשו סימפטיה כלפיו.

גורמים ברשות מסרו כי הביטחון המסכל של הרשות פתח בחקירת אירוע הבריחה, ועצר את הסוהרים שעזרו לדף להימלט. לטענתם ערפאת דרש ללכוד את דף במהירות על מנת למנוע הסתבכות נוספת עם ישראל.
 
 

חשש מעזרה של דף למאמץ החמאס לביצוע פיגועים

בישראל מעריכים כי הרשות אכן תעשה מאמץ כדי לאתר את דף ולעצור אותו מחדש. במערכת הביטחון חוששים כי העובדה שהוא מסתובב חופשי, עלולה לתרום בצורה משמעותית למאמץ של החמאס לביצוע פיגועים.

מוחמד דך, בן 34, עמד מאחורי שורה ארוכה של פיגועי תופת שבוצעו מאז שנת 1993 בישראל. בין פיגועים שתכנן גם השניים שבוצעו בקו 18 בירושלים בפברואר ובמארס 1996.
 

עוד בנושא זה

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by