בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פוליטיקאים בריטים נגד תקנה אירופית המאפשרת חדירה לאי-מייל 

פוליטיקאים בריטים נגד תקנה אירופית המאפשרת חדירה לאי-מייל

 
 
ליעד ליבנה, מערכת סי

חברת פרלמנט אירופי ביקשה לבחון האם יש בחוק "ויסות סמכויות החקירה הבריטי" משום הפרת חוקי יסוד אירופים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פוליטיקאית בריטית מזהירה את עמיתיה האירופים, כי הוראת חוק אירופית שנועדה למנוע פשיעה מקוונת, עלולה להפוך לגרסה כלל-אירופית הנותנת בידי השלטון הבריטי סמכות לחטט בדואר אלקטרוני של הנתינים הבריטים. כך מדווח האתר הבריטי .TheRegister
 
חברת הפרלמנט האירופי, דיאנה וואליס, דוברת הליברל-דמוקרטים בנושא האינטרנט בפרלמנט האירופי, קיבלה מיו"ר הועדה, ארקי ליקאנן, הבטחה לחקור את חוק ויסות סמכויות החקירה הבריטי (Regulation of Investigatory Powers ובראשי תיבות - RIP ז"ל באנגלית - ל.ל.) . לבקשתה, יש לבחון האם הוא מפר חוקי יסוד אירופים. וואליס מודאגת כי טיוטה לחקיקה דומה, שהוצעה על ידי ארגון אירופי לזכויות אדם בשם ,Council of Europe תתברר גם היא כבלתי חוקית.

"הטיוטה הופכת את הדיון בקיומו של חוק אירופי דומה לדחוף ביותר, ומחזקת את הצורך להגביל חוקים כאלה", אמרה וואליס לישיבת הפרלמנט האירופי בבריסל. "חלק מהאמצעים בהם מתירה הצעת החוק לנקוט יכולים להתיר חיטוט באי-מייל של אזרחים, בדומה לחוק ה-RIP באנגליה. הפרלמנט האירופי חייב להגביל את סמכותן של הממשלות השונות לנקוט בצעד כזה. לועדה יש הצעות משלה על האמצעים למניעת פשיעה מקוונת ועל סמכויות ניטור האי-מייל".

ארגון Council of Europe נאלץ לשנות את הצעתו המקורית בחודש שעבר, לאחר שקיבל תגובות נזעמות ממספר ארגוני אינטרנט, שטענו שהחוק "נוגד נורמות מבוססות של פרטיות הפרט", ושהוא "מרחיב שלא לצורך את סמכויותיהם של כוחות שיטור". עתה מתברר, כי ארגוני אינטרנט רבים עדיין חושבים שההצעה מסוכנת, וכי אסור לקבלה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by