בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
'גלישה' במורד הנהר 

'גלישה' במורד הנהר

 
 
ליעד ליבנה, מערכת סי

ממשלת מלזיה תשיק פרוייקט חדש של ספינת מחשבים אשר תעצור בכפרים ותלמד את המקומיים כיצד להשתמש ברשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מלזיה עתידה להביא את האינטרנט להמונים בשנה הבאה באמצעות פרוייקט חדש, במהלכו תשיק ממשלת מלזיה "ספינת-אינטרנט" שנועדה לחשוף מקומיים בארכיפלג, בורניאו, לרזי טכנולוגיית המידע.
 
בעזרת הפרוייקט מקווה הממשלה להגביר את שיעור חדירת האינטרנט במדינה.

הסירה, שמחירה 263 אלף דולר, תצוייד ברשת של 20 מחשבים בעלי גישה לאינטרנט, היא תשייט על נהר רג`אנג, תעצור בכפרים על שפת הנחל, ותלמד את התושבים כיצד לגלוש ברשת, כך סיפר דיקן- טכנולוגיות-מידע באוניברסיטת מלזיה, חאיירודין עבדול-חמיד.

"אנחנו רוצים להציג בפני התושבים את טכנולוגיית המידע, כדי שבעוד מספר שנים, כשתגיע אליהם התשתית, הם יהיו מוכנים", אמר עבדול-חמיד.

ב- 1999 השיקה ממשלת מלזיה את "אוטובוס האינטרנט" - מעבדת מחשבים ניידת, שנועדה להציג מחשבים ואת רשת האינטרנט בפני תושבים בכפרים נידחים. שר התקשורת המלזי אמר, כי האוטובוס והסירה מהווים חלק ממאמצי הממשלה לגשר על הפער הדיגיטלי, בין אלו שמכירים את טכנולוגיית המידע, ובין אלו שהיא זרה להם. לדבריו, שני האתגרים הטכנולוגים העומדים בפני מלזיה הם צמצום הפער הדיגיטלי והרחבת השימוש באינטרנט במדינה. שיעור חדירת האינטרנט במלזיה בת 23 מיליון התושבים, הוא כ- תשעה אחוז בעוד בסינגפור השכנה עומד השיעור על כ- שלושים אחוז.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by