בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לוחמים למען חירות המידע בדואר האלקטורני 

לוחמים למען חירות המידע בדואר האלקטורני

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

קבוצת כותבי קודים להצפנה מבריטניה מצאה דרך לעקוף את חוק ה-RIP על-ידי הצפנה קצרת מועד. "מטרתנו, לאפשר לאנשים ליהנות מפרטיות גם מחוץ לראשיהם"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מ-ו-ט (M-o-o-t), קבוצה בריטית של כותבי קודים להצפנה, מצאה דרך לעקוף את חוק ה-RIP, מדווח אתר הרג`יסטר הבריטי. השיטה היא להשתמש בהצפנה קצרת מועד.
 
החלק השלישי בחוק ה-RIP (ראשי תיבות של "ויסות סמכויות החקירה"), מאפשר לממשלת בריטניה לקבל את מפתח הצופן או את גרסת הטקסט של אימייל מוצפן.

הקבוצה גילתה, כי שימוש בצופן קצר-מועד, מונע מהממשלה לדעת את הצופן, וכך נמנעת אפשרות קריאת האימייל.

קבוצת מ-ו-ט מורכבת ממומחי הצפנה ופעילי זכויות אזרח, שרובם מעדיפים לא להחשף בשמותיהם. הם מציינים כי מטרתם היא "לאפשר לאנשים ליהנות מפרטיות גם מחוץ לראשיהם", רמז ברור להתנהגות הממשל הבריטי, שמזכירה משטרת מחשבות.

הקבוצה הוציאה מערכת הפעלה, הנקראת גם כן מ-ו-ט, שלא מאחסנת דבר על הזיכרון המקומי של המחשב, כך שגם אם המחשב מוחרם, לא תוכל המשטרה להוציא ממנו מידע, ובין השאר מפתחות-הצפנה. הקבוצה מתכוונת לשווק את מערכת ההפעלה לא יאוחר מיוני 2001, תאריך החלת חוק RIP.

"מדהים אותי", אומר ראש הקבוצה, המתמטיקאי פיטר פיירבראת`ר, "שהממשלה קובעת חוקים, שכותב צפנים חובב יכול לעקוף".

נציגה בריטית בפרלמנט האירופאי הזהירה לאחרונה מפני חקיקה של האיחוד האירופי נגד פשיעה מקוונת. לטענתה, החוק דומה לחוק RIP השנוי במחלוקת, בכך שהוא מאפשר חיטוט באימיילים של אזרחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by