בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק מתפטר; בחירות בתוך 60 יום 
 
 
חדשות נענע 

במסיבת עיתונאים דרמטית הודיע ראש הממשלה, אהוד ברק, על התפטרותו. "לנוכח מצב החירום בו נתונה המדינה, החלטתי לבקש מחדש את אמון הציבור בישראל", אמר; על-פי החוק הקיים, נתניהו לא יוכל להתמודד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ראש הממשלה, אהוד ברק, כינס הערב (שבת) מסיבת עיתונאים מיוחדת בה הודיע על התפטרותו. "יש המטילים ספק במנדט שקיבלתי מכם. המנדט הזה חשוב לי מאוד ואני מאמין כי הוא ישנו. לפיכך, לנוכח מצב החירום בו נתונה המדינה, המבוכה שנותרה בכנסת ולמען קידום סיכויי השלום והמו"מ המדיני - החלטתי לבקש מחדש את אמון הציבור בישראל".
 
ברק הוסיף ואמר כי הוא נושא באחריות העליונה למדיניות הממשלה. "איני רואה טעם בגרירת המדינה למערכת בחירות מיותרת. אני בטוח כי זוהי הדרך היחידה האמיתית והיחידה".

יצויין כי מדובר בבחירות מיוחדות לראש הממשלה בהן יכולים ליטול חלק רק חברי כנסת. המשמעות היא כי בנימין נתניהו לא יוכל ליטול חלק בבחירות.

"אין כיום לימין הפוליטי בישראל כל תכנית מדינית או ביטחונית אלטרנטיבית", אמר.

ברק הוסיף ואמר כי "בשנה וחצי האחרונות חוויתי את הקשה במשימות חיי: ראש ממשלת ישראל.
זוהי משימה קשה מאין כמוה. לכל אורך התקופה ידעתי כי אני שליחיכם. אני יודע כי אנו חייבים למצות כל סיכון להגיע בעתיד הרוב להסכם שלום עם שכנינו. אם ניכשל בכך, אנו עלולים למצוא עצמנו למצוא עצמנו שוחים בנהרות של דם. למרות הכל, אני משוכנע כי אנו צועדים בדרך הנכונה למדינת ישראל".

ראש הממשלה הכריז כי בהסדר עתידי עם הפלסטינים, לא תחזור ישראל לגבולות 1967, לא תהיה זכות שיבה לישראל, וירושלים תישאר רחבה, עם רוב יהודי מוצק לדורות, כבירת ישראל.

כמו כן, הודיע ברק כי יפעל לחדש את קידום המהלך לסדר יום אזרחי בקצב מואץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by