בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק הגיש לנשיא קצב את התפטרותו 
 
 
חדשות נענע 

"התפטרתי כדי לקבל מנדט מחודש" אמר ברק.
הנשיא בתגובה: ראש הממשלה קיבל החלטה נכונה. ההתפטרות תיכנס לתוקפה בתוך 48 שעות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק הגיש היום (ראשון) בשעה 14:10 צהרים לנשיא המדינה משה קצב, את מכתב ההתפטרות שלו מהממשלה . במכתב נאמר: "על פי הוראת סעיף 23(א) לחוק יסוד הממשלה, ולאחר שהודעתי לממשלה על כוונתי לעשות כך, הנני להודיע לך על התפטרותי מכהונת ראש הממשלה".
 
הבוקר הודיע ברק לממשלה על החלטתו להתפטר. הוא אמר לשרים, שהתפטרותו תיכנס לתוקפה בתום 48 שעות ממסירת המכתב לנשיא, וכי הבחירות המיוחדות ייערכו, כחוק, בתוך 60.

ברק הודיע לשרים עוד, כי בכוונתו לרוץ בבחירות בראש מפלגת העבודה ולקבל אמון מחודש מהעם. "אני רואה בכך, כפי שהודעתי אמש, את משאל העם האמיתי על דרכנו, דרך השלום והביטחון, שאני מאמין בה ויודע שאין לה אלטרנטיבה אמיתית בימין הפוליטי בישראל", אמר ברק.
נשיא המדינה משה קצב שקיבל לידיו את מכתב ההתפטרות של ברק אמר מיד אחרי כן "ראש הממשלה עשה מעשה נכון במצב שנוצר" הוא ציין כי כתוצאה מההתפטרות תהיה זו הפעם הראשונה שבה יערכו בישראל בחירות לראשות הממשלה בלבד וקרא לראשי המפלגות לעשות הכל על מנת שמערכת הבחירות תהיה קצרה ככל האפשר.
 

בעבודה ובליכוד כבר מתכוננים

התפטרות ראש ממשלה מביאה על פי החוק לקיום בחירות מיוחדות לראשות הממשלה בלבד, בחירות בהן יכולים להתמודד רק חברי כנסת מכהנים. אם יתקיימו הבחירות במתכונת זאת, לא יוכל ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, להתמודד. נתניהו יחזור היום אחר הצהרים לישראל משהות בחו"ל.

אתר "הארץ" מדווח כי סיעת הליכוד התכנסה בצהרים בכנסת, כדי לדון בהיבטים המשפטיים של הבחירות הקרבות. יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, אמר בפתיחת הישיבה: "צריך לאפשר לכל אזרח, גם אם אינו ח"כ להתמודד על ראשות הממשלה". סקרים פנימיים שנעשו בליכוד בשבועות האחרונים, מלמדים כי אריאל שרון וסילבן שלום הם בעלי הסיכויים הטובים יותר להיבחר לראשות הליכוד.

מרכז מפלגת העבודה עומד גם הוא להתכנס היום אחר הצהרים. בכוונת ברק לנסות להעביר במרכז, עוד היום, החלטה על מועמודותו לראשות הממשלה מטעם המפלגה, למרות הסכסוך הפנימי במפלגה בינו לבין אברהם בורג וחיים רמון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by