בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זכרו את פרל הרבור, בפעם הבאה שאתם גולשים 

זכרו את פרל הרבור, בפעם הבאה שאתם גולשים

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

אחרי מטאפורת "אוטוסטרדת המידע" של גור, מספק נציג אבטחה בבית הלבן, במסגרת נאום בכנס אבטחת אינטרנט, את "פרל הרבור דיגיטלית" ו"אקסון ואלדז דיגיטלית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציג אבטחה בכיר בבית הלבן מזהיר, כי ארצות הברית פגיעה להתקפות ברשת, העשויות להצטבר לכדי "פרל הרבור דיגיטלית".
 
כזכור, פרל הרבור האמריקאית הייתה יעד להתקפה של טייסי קמיקזה יפנים במלחמת העולם השנייה, שהובילה את ארה"ב להטלת פצצות האטום על יפן.

מתאם הביטחון וההגנה על תשתיות במועצת הביטחון הלאומית של הבית הלבן, ריצ`רד קלארק, מזהיר מפני התקפה דומה לזו שהפילה אתרי חדשות ומסחר גדולים בפברואר השנה, אולם בקנה מידה גדול יותר. ההתקפה תתבצע על ידי פושעים, קרקרים (פורצי מחשבים למטרות שליליות) וממשלות זרות. "יש אומות המקימות יחידות וגדודים של
לוחמת רשת", אומר קלארק בכנס אבטחת אינטרנט, שנערך במטה מיקרוסופט. "חלק מהארגונים הללו אוספים מודיעין על הרשתות שלנו, ממפים אותם, מחפשים נקודות תורפה". ממש כמו מיקרוסופט, לא?

הכנס התקיים למחרת יום השנה ה-59 להתקפה היפנית על פרל הרבור, מה שעשוי להסביר את אזהרתו של קלארק מפני "פרל הרבור דיגיטלית", אולם לא ברור לנו בדיוק למה הוא מתכוון ב"אקסון ואלדז דיגיטלית". ואלדז הייתה מיכלית נפט, שעלתה על שרטון ושפכה 260 אלף חביות למים. אולי הוא מתכוון לדליפת מידע?

קלארק קבע, כי על הנשיא הבא (עוד רגע זה קורה!) למנות אדם, שתפקידו יהיה לטפח מומחי אבטחת מידע, ולדאוג שמחשבי זרועות הממשל האמריקאי יהיו מוגנים מפני התקפה. מעניין אם גניבת מחשב נייד ממשרדי מחלקת המדינה נחשבת התקפה, ואיזה פיירוול בדיוק אמור למנוע אותה.

ואנחנו אומרים, אל גור המציא את הרשת, שאל גור יגן עליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by