בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת תצביע היום אי אמון בראש הממשלה 
 
 
חדשות נענע 

אם יימצא רוב להצעה יוכל נתניהו להתמודד על ראשות הממשלה. בשמאל טוענים כי ההצעה המקורית מפרה את תקנון הכנסת. ועדת הכספים תידון היום בשינוי חוק מימון המפלגות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מליאת הכנסת אמורה להצביע היום (שני) על הצעת אי-אמון בראש-הממשלה. אם יימצא רוב להצעה, יתקיימו בחירות כלליות בישראל, ובנימין נתניהו יוכל להתמודד על ראשות הממשלה.
 

אבל הבוקר, עדיין לא ברור האם ההצבעה הזו תיערך, מאחר ש"בישראל אחת" טוענים שההצעה שהעלה בזמנו חבר הכנסת מיכאל קליינר הועלתה תוך הפרה של תקנון הכנסת. במקביל נמשכים המאמצים לאשר שורת הצעת-חוק לשינוי חוק יסוד הממשלה, שיאפשרו לנתניהו להתמודד מול אהוד ברק, גם אם ייערכו בחירות מיוחדות לראשות-הממשלה בלבד.

בתוך כך תתכנס היום ועדת הכספים של הכנסת ותדון בחוק מימון המפלגות שאינו מאפשר מימון של מערכת בחירות מיוחדת לראשות הממשלה בלבד. אם החוק הקיים לא ישונה, לא תוכל מדינת ישראל לממן את המרוץ לראשות הממשלה.
יו"ר הוועדה, אלי גולדשמיט אמר הבוקר כי היום תתחיל הוועדה לבדוק במרץ כיצד ניתן לשנות את המצב הקיים שעשוי להערים קשיים רבים על המתמודדים במרוץ. "זה מדהים", אמר גולדשמיט, "כאשר אתה קורא את החוק הזה היום, אחרי כל כך הרבה שנים מאז חוקק ואתה רואה כל כך הרבה פרצות ודברים לא תפורים ומבוכה ויועצים משפטיים המפרשים כל דבר בדרכו". כך דווח בגלי צה"ל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by