בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סנה מאשר: מתקיים מו"מ לשחרור החטופים 
 
 
חדשות נענע 

ארגון החיזבאללה אומר מנגד כי ישראל מנהלת מו"מ רציני יותר מאי פעם בנושא. קאנצלר גרמניה החל לפעול למען עסקה להחלפת שבויים בעת ביקורו בלבנון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סגן שר הביטחון, ח"כ אפרים סנה, אמר הערב כי אין אמת בדיווחים על פריצת דרך בעסקה לשחרור החיילים שנחטפו ע"י החיזבאללה . לדבריו, ישראל מנסה להמשיך ולמצוא פתרון ולהחזיר את החיילים הביתה.
 
מנגד טוען היום ארגון החיזבאללה כי ישראל מנהלת מו"מ בנושא החלפת שבויים ברצינות רבה יותר מבעבר.

העיתון הערבי ``אל חיאת`` דיווח הבוקר (שני) כי ממשלת גרמניה שואפת להגיע לעסקה בין ישראל לחיזבאללה "מוקדם ככל האפשר", לגבי שחרור שלושת חיילי צה"ל שנחטפו בראשית אוקטובר, סמ"ר עומר סואעד, סמ"ר בני אברהם וסמל עדי אביטן.

על פי הגורמים הלבנוניים קאנצלר גרמניה, גרהארד שרדר, עומד מאחורי המאמצים להביא לשחרור השבויים. לדבריהם, המגעים בנושא החלו בזמן ביקורו של שרדר בלבנון בחודש אוקטובר. גורמים רשמיים בממשלת גרמניה מאשרים את דבר המגעים.

על פי הדיווחים מלבנון בתמורה לשחרור דורש החיזבאללה כי כל האסירים הלבנונים הכלואים בישראל ישוחררו. צוות גרמני הכולל אישים ממשרדי הביטחון והחוץ, החל כבר במלאכת התיווך. בדיווח לא נמסר, מה ידרוש הארגון בתמורה לשחרור אפשרי של אל"מ (מיל`) אלחנן טננבוים.
 
מקול ישראל נמסר כי שר החוץ, שלמה בן עמי, צפוי להגיע הערב לפריס, במסגרת המגעים לשחרור השבויים. צרפת, שניסתה בעבר לתווך בשחרור השבויים, הסכימה לעזור גם הפעם, בנוסף למגעים אותם עורך משרד החוץ הגרמני. בן עמי צפוי להפגש היום, לפגישה המוגדרת סודית, עם נציגי האו"ם, הצלב האדום ומשרד החוץ הצרפתי.

מלשכתו של בן עמי נמסר כי נסיעתו לפריס אינה קשורה לחיילים השבויים בידי החיזבאללה.

הטלוויזיה הלבנונית דיווחה הבוקר (שני) על התקדמות רבה במו"מ בין ישראל לארגון החיזבאללה, על עסקה לחילופי שבויים וכי תוך עשרה ימים צפוי פיתרון.

עיתונים ערביים נוספים דווחו הבוקר על התקדמות ניכרת במו"מ, וציינו כי ישראל תסכים לדרישות
חיזבאללה.

אתמול אישר מזכ"ל החיזבאללה, חסן נסראללה, כי גרמניה אכן דנה בנושא והוסיף כי ארגונו הודיע לגרמניה על דרישותיו מישראל. הצלחת התיווך, אמר נסראללה, תלויה במידת נכונותה של ישראל להיענות לדרישות ארגונו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by