בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התגייסות בכנסת למען "חוק נתניהו" 

התגייסות בכנסת למען "חוק נתניהו"

 
 
חדשות נענע 

בין השאר הוגשה הצעת חוק לפיה יכול להתמודד על ראשות הממשלה גם מי שאינו חבר כנסת ובלבד שיעמוד בראש אחת המפלגות המכהנות בבית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברים בסיעות האופוזיציה פועלים מאז שעות הבוקר (שני) על מנת לגייס תמיכה לשורה של הצעות חוק שמטרתן לאפשר את השתתפותו של ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, בבחירות לראשות הממשלה.
 
במקביל, פועלים חברי האופוזיציה כדי להבטיח רוב להצעות לפיזור הכנסת. נתניהו עצמו נפגש בצהרים עם כמה ח"כים מהליכוד, בהם ישראל כץ עוזי לנדאו וצחי הנגבי.
על פי הצעות החוק, עליהן חתומים ח"כים מהליכוד, מש"ס ומסיעות אחרות, יכול אדם להיות מועמד לראשות הממשלה גם אם אינו ח"כ ובתנאי שיעמוד בראש אחת המפלגות המכהנות בכנסת.

אתר "הארץ" מדווח כי יוזמי החוק עושים מאמץ לשכנע את יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ סאלח טריף, לשחרר את הצעות החוק מחובת הנחה. פירושה של חובה זו היא שניתן להביא להצבעה בקריאה טרומית, תוך 45 ימים, כל הצעת חוק שמונחת על שולחן הכנסת. אם טריף ישחרר את הצעות החוק מחובת הנחה, ניתן יהיה להביאן עוד השבוע לקריאה טרומית ולאחר מכן לאישור בשלוש קריאות, שבכל אחת מהן יידרש רוב של 61 לאישורן. הסיעות התומכות בחקיקת החוק עושות מאמצים לגייס תמיכה לאישור הצעות חוק אלה כדי שנתניהו יוכל להשתתף בבחירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by