בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רומניה: ניצחון סוחף לאילייסקו 

רומניה: ניצחון סוחף לאילייסקו

 
 
חדשות  נענע

אמר כי הדבר הראשון שבכוונתו לעשות הוא לשקם את כלכלת רומניה. באירופה נרגעו הרוחות לאחר החשש כי טודור הימני קיצוני יצליח להגיע למשרת הנשיא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יון אילייסקו זכה בניצחון גורף בבחירות לנשיאות רומניה. אילייסקו אמר אתמול (ראשון) כי נצחונו בבחירות הוא "תבוסה לקיצוניות, לשנאת הזרים ולשאיפות טוטליטאריות". אילייסקו אמר עוד כי הוא רואה בניצחון צעד נוסף לקראת הצטרפות רומניה לאיחוד האירופי.
 
אלייסקו, שכיהן כנשיא רומניה בין 1990 ל- 1996 חוזר לכהן בתפקיד לאחר שזכה בניצחון מוחץ של %70 על מועמד הימין הקיצוני, קורנליו ואדים טודור.

לאחר נצחונו, אמר אילייסקו כי שיקום כלכלת רומניה עומד בראש סולם העדיפויות של המפלגה הסוציאל-דמוקרטית, וכי בכוונתו לפנות לאיחוד המוניטרי הבינלאומי בבקשה לסיוע כספי.

ניצחונו המוחץ של אלייסקו הרגיע במעט את אירופה, שהביטה בחשש על האפשרות כי נשיאה של רומניה יהיה אדם בעל עמדות ימניות קיצוניות.

רומניה היא אחת מהמדינות המצויות בהמתנה להצטרפות לאיחוד האירופי. בעדו כשנתיים צפויות פולין, צ`כיה והונגריה להצטרף לאיחוד, ורומניה ומדינות אירופאיות נוספות מצויות ברשימת המועמדות להצטרף לאיחוד, ככל הנראה בעוד כחמש שנים.

סוכנויות הידיעות מדווחות כי טודור עצמו הודיע כבר כי בכוונתו לערער על תוצאות הבחירות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by