בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון יוצא לדאבלין; מקווה להשיג הבקעה מדינית בצפון-אירלנד 
 
 
רויטרס

לאחר שכשל במשימתו להשיג הסכם במזרח התיכון מסתער הנשיא האמריקני היוצא על בלפאסט במטרה להשאיר חותם מדיני למסורת מדיניות החוץ של ממשלו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות-הברית ביל קלינטון אומר כי הוא מקווה לגרש את "השדים מהעבר הממשיכים להתקיים" בצפון אירלנד בעודו מתכונן לביקור פרידה בדאבלין, בלפאסט ולונדון - בניסיון אחרון להשיג הישג מדיני שיפאר את מסורת מדיניות החוץ של ממשלו.
 
קלינטון אמר כי חילוקי הדעות לגבי פירוק כוחות הגרילה בצפון-אירלנד מנשקן והקמת כוח משטרתי חדש הם שני הנושאים שמאיימים על הסכם "יום שישי הטוב" מאפריל 1998 ולסיים את הסכסוך במחוז אלסטר העקוב מדם. קלינטון מילא תפקיד חשוב במסע המייגע לקראת השגת הסכם "יום שישי הטוב", ולאחר שכשל במשימתו להשיג הסכם במזרח התיכון הוא מקווה להשאיר חותם מדיני בצפון-אירלנד.
 

'אנחנו פשוט חייבים להתגבר'

"שני הנושאים", אמר קלינטון לכתבים בבית הלבן, "משקפים את השדים מהעבר הממשיכים להתקיים ואנחנו פשוט חייבים להתגבר ולנסות לגרש כמה (שדים) נוספים".

עד השגת הסכם "יום שישי הטוב" מתו כ-3600 אנשים בסכסוך בן שלושים השנים בין המתיישבים הבריטיים הפרוטסטנטים בצפון אירלנד ובין האירים הקתולים המבקשים לאחד את צפון אירלנד עם הרפובליקה של אירלנד.

קלינטון ינחת בדאבלין, בירת הרפובליקה של אירלנד, התחנה הראשונה בביקור בן השלושה ימים, הלילה (בין שני לשלישי), וייפגש לכוס תה עם מלכת בריטניה אליזבת בארמון באקינגהם בלונדון.האם יצליח קלינטון במשימתו? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by