בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מי שגר בבית מזכוכית, שלא יזרוק סיסמאות כניסה 

מי שגר בבית מזכוכית, שלא יזרוק סיסמאות כניסה

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

אתר שפירסם סיסמאות של רכיבי חומרה נפרץ; בעל האתר מודה לתוקף שלימד אותו לקח: "תמיד יש ממה להיזהר"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנליסט אבטחה פרסם באתר אינטרנט סיסמאות איתחול של רכיבי חומרה שונים. אולם האתר נפרץ, ובמקום הסיסמאות הוצגו בו תמונות מיניות בוטות, מדווח הרג`יסטר הבריטי.
 
ג`ו ג`נקינס, אנליסט אבטחת רשתות, הציג באתר NerdNet("רשת היורמים", בתרגום חופשי) רשימה של חומרות מחברות שונות, ולצידן ברירת המחדל של צירופי שם-משתמש וסיסמה. היצרן קובע צירוף אחיד לכל רכיב חומרה, כדי לאפשר לאנשי התמיכה לסייע לרוכשים בהתקנה הראשונית, אולם רבים מהמשתמשים לא משנים את הסיסמאות לאחר מכן.
 
החברות הגדולות מיוצגות היטב, ביניהן ענקית ציוד התקשורת סיסקו, יצרנית תוכנת הרשת נובל, חברת מסדי הנתונים אוראקל, ועוד. מלבד העובדה שהצירופים קבועים, חלקם טפשי ממש, ועל כן קלים לניחוש - ,admin/admin, manager/manager ואפילו admin/changeme(אחראי\שנה אותי) ו- letmein(תן לי להיכנס), בלי סיסמה.
 
 
אולם האתר בו פרסם את הסיסמאות - נפרץ, לא ברור אם על ידי אחת החברות שצירופיה נחשפו ונפגעה מכך, או על ידי האקר שרוצה להראות שגם מי שנמצא בתחום אבטחת המידע אינו חסין, דבר שג`נקינס מודה בו. "תודה לאלה שדיווחו לי על הפריצה", כותב ג`נקינס, "ולתוקף, אני מודה גם לך. למרות שאני מתנגד לשיטותיך, מעשיך הראו לי שתמיד יש ממה להיזהר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by