בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיילי מילואים: הסדירניקים בשטחים משתמשים בכוח מיותר 

חיילי מילואים: הסדירניקים בשטחים משתמשים בכוח מיותר

 
 
חדשות  נענע

חיילי המילואים המשרתים בשטחים אומרים כי חיילי הסדיר יורים גם כשהאזור שקט ואף מתפארים בכך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשות הפלסטינית טוענת זה זמן רב כי צה"ל מפעיל כוח מוגזם בעימותים בשטחים. צה"ל טוען לאורך כל הזמו כי חייליו רק מגיב לאירועים אלימים המבוצעים על ידי הפלסטינים. אולם נראה כי טענות הרשות הפלסטינית מקבלות חיזוק ממקור בלתי צפוי - חיילי המילואים בשטחים.
 
לטענות חיילי מילואים שנשלחו לשטחים בשבועות האחרונים, חיילי הסדיר מפעילים כוח מוגזם, ולא פעם פותחים באש גם כשהאזור שקט לחלוטין.

לטענתם חיילי סדיר רבים מעונינים לירות כמה שיותר, ועל מנת לעשות זאת הם מדווחים בקשר כי יורים עליהם, גם כשהאזור שקט לחלוטין, וכך מקבלים אישור ממפקד הגזרה להשיב באש. ואז הם יורים כמה שיותר "ללא כל סיבה או כיוון", כדברי אחד מחיילי המילואים.

"מעריב" מדווח כי לא פעם מבצעים חיילי הסדיר ירי חסר פרופורציות. קצין מילואים מדווח כי באחת הפעמים, כשנפתחה אש על לוחמי הגדוד, הם קיבלו אישור ממפקד הפלוגה, שלא היה בשטח, להשיב באש מדויקת. לדברי אותו קצין מילואים "הם היו במרחק של 600 מטר ממקור הירי, שזה מרחק פגיעה של צלף או קלע, אבל השיבו בירי ממא"ג . אחר-כך הם דיווחו למפקד שהשיבו באש מדויקת". אותו קצין מספר כי במקרה אחר דיווח כוח מהגדוד שירו עליו, והשיב בירי של 14 ארגזי תחמושת מא"ג על עמדה של הרשות הפלסטינית.

הטענות שמביאים חיילי המילואים מתייחסות בעיקר לשני גדודים - גדוד הגדס"ר וגדוד חרב. כהוכחה לטענותיהם מביאים חיילי המילואים את אחת המוצבים באזור מחל עוז, שבזמן שהייתה מאוישת על ידי הגדוד הסדיר לא פסקה בה האש, אולם כשהגיע גדוד המילואים השתרר שקט, מאחר וחיילי המילואים לא היו צריכים כלל לפתוח באש. כששב הגדוד הסדיר - חזרה האש לאזור, וחוזר חלילה.

בשיחה עם אחד החיילים הסדירים ובנוכחות עיתונאים, הביע החייל גאווה על דרך הפעולה של יחידתו. "לנו אין בעיה. כשיורים עלינו, אנחנו מפרקים עליהם את כל התחמושת המחלקתית בלי לדפוק חשבון" הוא אמר.

תגובת דובר צה"ל: "דובר צה"ל לא רואה לנכון להתייחס לנושאים רכילותיים שאינם ענייניים. היחידות המדוברות ביצעו ומבצעות את משימתן בדבקות ובמסירות. היחידות נוטלות חלק חשוב בהענקת ביטחון והגנה לתושבים הישראלים בגזרת עזה ומחוצה לה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by