בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
'תיקון נתניהו' יובא היום לאישור המליאה 
 
 
חדשות נענע 

יוזמי החוק הביעו ביטחון באישור ההצעה בקריאה הטרומית וביתר הקריאות, שלהן דרוש רוב של 61 חברי כנסת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

התיקון לחוק יסוד הממשלה (`תיקון נתניהו`), יובא היום (רביעי) לאישור מליאת הכנסת בקריאה טרומית, זאת לאחר שוועדת הכנסת שיחררה את הצעת החוק מחובת הנחה. החוק נועד לאפשר את השתתפותו של ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, בבחירות לראשות הממשלה. כך דווח בחדשות `הארץ`.
 

לפי תקנון הכנסת רק לאחר 45 ימים יכול חבר כנסת להביא הצעת חוק שיזם לאישור בפני המליאה בקריאה טרומית. החלטת ועדת הכנסת במקרה `תיקון נתניהו` לשחרר את ההצעה מחובת הנחה, תאפשר להביאה באופן מיידי לאישור המליאה. ההחלטה התקבלה ברוב של 15 נגד 5 ח"כים. בעד החוק הצביעו נציגי ישראל אחת, הליכוד וש"ס. נגדו הצביעו נציגי מר"צ ושינוי.

יוזמי החוק - ח"כ יאיר פרץ (ש"ס), ח"כ נחום לנגנטל (מפד"ל), ואחרים - הביעו את ביטחונם שהצעת החוק תאושר בקריאה טרומית ובשבוע הבא בקריאה ראשונה, שנייה ושלישית. לצורך אישור הצעת החוק בכל אחת משלוש הקריאות דרוש רוב של 61 ח"כים. ח"כ יאיר פרץ ציין כי הצליח להחתים 67 חתימות של ח"כים, ביניהם של אנשי קואליציה שהבטיחו לתמוך בהצעת החוק.

מוקדם יותר אתמול הגישה ח"כ לימור לבנת (ליכוד) עתירה לבג"ץ נגד החלטת יו"ר ועדת חוק חוקה ומשפט, ח"כ אמנון רובינשטיין, שלא להביא עוד השבוע את הצעת החוק לפיזור הכנסת להצבעה במליאה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by