בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה מרחיבה את |המאבק בניאו-נאצים 

גרמניה מרחיבה את |המאבק בניאו-נאצים

 
 
חדשות  נענע

בהחלטה תקדימית החליט בית המשפט הגבוה בגרמניה להחיל את החוקים האוסרים על תעמולה ניאו-נאצית גם על חומרים המתפרסמים באינטרנט ומקורם מחוץ לגרמניה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בהחלטה תקדימית ובעלת השלכות משפטיות ופוליטיות מרחיקות לכת, החליט אתמול בית המשפט הגבוה בגרמניה להחיל את החוקים נגד תעמולה ניאו-נאצית גם על חומרים המתפרסמים באינטרנט שמקורם מחוץ לגרמניה.
 

בית המשפט הגיע לפסיקה תקדימית זו בדיון בערעורו של פרידריך טובן, שהורשע בהכחשת השואה.
טובן, אוסטרלי ממוצא גרמני, הורשע כי פרסם מאמרים וחומר כתוב המכחיש את השואה בעלונים שחולקו בגרמניה ובאינטרנט, ונדון לעשרה חודשי מאסר בפועל. הוא זוכה מאשמת הסתה לגזענות, מאחר שכתב ופרסם את החומרים מאוסטרליה.

בית המשפט המחוזי החליט כי החוק הגרמני חל רק על פעולות שבוצעו בשטחה הריבוני של גרמניה. לטענת בית המשפט קיימים חוקים מעטים שחלים גם על פעולות שבוצעו מחוץ לגבולות גרמניה, אולם עבירת ההסתה אינה כלולה בהם. לטענת בית המשפט המחוזי אין זה מספיק שתושבי גרמניה יכולים לקרוא את החומרים דרך האינטרנט, על מנת להרשיע את טובן.

אולם, כאמור, בית המשפט הפדראלי הגבוה בגרמניה הפך את החלטת בית המשפט המחוזי וקבע נורמות חדשות חסרות תקדים בחוק הגרמני.

סוכנויות הידיעות מדווחות כי בהחלטת בית המשפט הוחלט כי החוקים הגרמניים נגד הכחשת השואה והפצת תעמולה ניאו-נאצית תקפים גם כש"החומר הוכנס לאינטרנט על ידי זר, דרך ספק שרות זר, ונגיש לגולשים גרמנים". כשהחומר מפורסם באינטרנט והועלה לאוויר במדינה אחרת.

בית המשפט הדגיש עוד, כי בתי המשפט הגרמניים יוכלו לתבוע מכחישי שואה ומסיתים לגזענות שמשתמשים באינטרנט, גם אם אין הוכחה שגולשים גרמנים נכנסו לאתריהם.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by