בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מהיום: לקיחת דגימת די.אן.איי - בהסכמה בלבד 

מהיום: לקיחת דגימת די.אן.איי - בהסכמה בלבד

 
 
חדשות נענע 


בין השאר, ייאסר על מעסיקים לקבל תוצאות של בדיקה גנטית ולהשתמש בהן להפליית עובד בקבלה לעבודה או למניעת קידומו; כל העובר על חוק זה צפוי למאסר של עד 5 שנים או לקנס כספי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חוק המידע הגנטי של ח"כ מאיר שטרית מהליכוד אושר היום בכנסת בקריאה שניה ושלישית. על פי החוק החל מהיום אסור לקחת דגימת די.אן.איי או לערוך בדיקה גנטית כלשהי ללא הסכמת הנבדק.
 

על פי החוק, הבדיקה תיערך אך ורק במעבדות ובמכונים שקיבלו רשיון מיוחד, תוצאות הבדיקה יימסרו לנבדק בלבד וכן הוא וקרוביו יהיו רשאים לקבל הסבר מראש על עריכת הבדיקה ומשמעותה.

כמו כן אוסר החוק על מעסיקים לקבל תוצאות של בדיקה גנטית ולהשתמש בהן להפליית עובד בקבלה לעבודה או למניעת קידומו. על חברות ביטוח נאסר להפלות מבוטחים בשל תוצאות בדיקה גנטית.
בדיקות גנטיות להורות ייערכו לפי צו בית משפט לענייני משפחה בלבד.

יחד עם זאת, קובע החוק כי מטפל יהיה רשאי למנוע מהנבדק לקבל את תוצאות הבדיקה אם ידיעתן עלולה לגרום לו לנזק נפשי ופיזי חמור ולסכן את חייו.

אם מתנגד הנבדק למסירת המידע, יהיה על מבצע הבדיקה לקבל אישור מיוחד מועדת האתיקה על מנת למוסרו לגורם אחר.

באתר האינטרנט של עיתון הארץ דווח כי בכל הנוגע לקטינים החוק מחמיר אף יותר וקובע כי אין לקחת בדיקת די.אן.איי מקטינים מתחת לגיל 16 אלא אם כן התגלו אצל המטופל מחלה או מוגבלות שעל מנת לטפל בהן יש לבצע בדיקה שכזו. הבדיקה תיערך לאחר הסכמת אפוטרופוסו.

מגיש החוק, ח"כ הכנסת מאיר שטרית אמר כי חוק זה נחוץ מאחר ומדי יום יותר ויותר אנשים עוברים בדיקות גנטיות ויש להגן על פרטיותם.

כל העובר על חוק זה צפוי למאסר של עד 5 שנים או לקנס כספי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by