בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מר וגברת פנינג, הילד גאון! 

מר וגברת פנינג, הילד גאון!

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

מגזין רולינג סטון בחר בשון פנינג, ממציא הנאפסטר, כאחד מאנשי השנה; פנינג מתלונן על מחיר התהילה: 'קצת מוזר לי להיות במרכז העניינים בתור כותב תוכנה'

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מגזין רולינג סטון בחר בשון פנינג (Shawn Fanning), ממציא הנאפסטר כאחד מאנשי השנה של שנת 2000.
 

פנינג, בן 20 בסך-הכל, המציא את תוכנת החלפת הקבצים, ששינתה את פני המוזיקה העולמית.

פנינג אומר שהדבר הטוב ביותר שקרה לו בשנה החולפת, היה שנאפסטר הגיעה ל-83 מיליון משתמשים, "מהם שמונה מאות או תשע מאות אלף משתמשים קבועים. אני מניח שבהתחלה אלה היו סטודנטים, אבל אז אימצו את זה אנשים מכל הגילאים". פנינג אולי לא יודע, אבל המועמד לנשיאות לשעבר, אל גור, הוא כנראה אחד מהם.

בראיון ל-Yahoo Internet Life נשאל גור, בהקשר לנאפסטר, אם הוא הוריד פעם MP3.
אחרי השהיה קצרה וחיוך מרוצה, ענה ב"אין תגובה!", אולם הסכים להודות שהוא מכיר את דרך הפעולה של נאפסטר, תוך שהוא צוחק.

פנינג אומר שאפילו ההורים שלו משתמשים בנאפסטר, "מה שממש מוזר לי. אני מניח שיש הרבה ילדים צעירים, שמספרים על זה להורים שלהם, ומלמדים אותם איך להשתמש בזה."

לעומת זאת, הדבר הרע ביותר שקרה לו היה צו המניעה לסגירת נאפסטר, שנדחה לאחר מכן. "בהתחלה הייתי עוקב אחרי רכבת השדים הזו, אבל עכשיו אני משתדל לשפר את התוכנה ולעשות למען המשתמשים, כי באמת, זה כל מה שאני יכול לעשות".

פנינג מתלונן על מחיר התהילה. "אני לא אנונימי יותר. זה קצת מוזר להיות במרכז העניין הציבורי. אם אתה מוזיקאי או אומן, אתה יודע שתהילה היא חלק מהעניין, אבל לא כשאתה כותב תוכנה."

"רוב האנשים מגיבים בחיוב, כולל אומנים", אומר פנינג על התגובות שהוא מקבל. "רוב האמנים שפגשתי בטקס פרסי הוידאו (של MTV), אם לא כולם, הביעו עניין בתוכנה. אני מקווה שנוכל לפתור את העניין החוקי עם חברות התקליטים, ונמשיך לשפר את חווית המשתמשים, לבנות את הקהילה. הביקוש עצום".

פנינג מספר שיש לו חברה. "בשלבים מוקדמים, נאפסטר מילאה לי את החיים, אבל עכשיו נאפסטר גדלה קצת, אנחנו מעסיקים הרבה אנשים טובים, כך שאני לא צריך לשבת יומיים רצוף כדי לעשות משהו. אני עושה עבודה טובה יותר בלאזן בין החיים הפרטיים והעבודה. ידענו שמספר המשתמשים גדול, אבל עכשיו יש לי הזדמנות לפגוש אותם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by