בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'ורג' בוש- הנשיא ה-43 של ארצות הברית 
 
 
רויטרס

"אנו צריכים להתעלות מעל לכל המחלוקות הפוליטיות והמרירות שעלולה להשאר אחרי המאבק המשפטי", אמר הלילה בוש בנאום הניצחון שלו, לאחר נאום התבוסה הרשמי של אל-גור; הוא יוכתר רשמית כנשיא ב-20 בינואר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועמד הרפובליקנים לנשיאות, ג`ורג` בוש, הוכתר לפנות בוקר (חמישי) רשמית כנשיא ה-43 של ארצות הברית לאחר נאום התבוסה הרשמי של יריבו הדמוקרטי, אל גור.
 
בנאום הניצחון שנשא בוש לפני מספר שעות, קרא הנשיא החדש לאמריקנים להתאחד ולהתעלות מעל לכל מרירות, שעלולה להישאר מהקרב המשפטי בינו לבין אל-גור.

"חובה להתעלות מעל המחלוקות הפוליטיות ולפעול למען רווחתם של כל אזרחי ארצות הברית", דברי בוש, והוסיף: "אני אעשה את המיטב כדי לשרת את האינטרסים שלכם, לא נבחרתי כדי לשרת צד אחד אלא אומה שלמה".
 

נאום התבוסה של גור

 
יום לאחר ההכרעה של בית המשפט העליון בארצות הברית נשא גור בשעה 04:00 (שעון ישראל) את נאום התבוסה הרשמי שלו.

"לפני מספר דקות שוחחתי בטלפון עם ג`ורג` בוש ובירכתי אותו על בחירתו כנשיא ה-43 של ארצות הברית. הפעם הבטחתי לו שלא אתקשר אליו חזרה", אמר גור בהתייחסו לשיחת הטלפון בערב הבחירות בה בירך את בוש על בחירתו, ולאחר שעה חזר בו לאחר שנודע כי התוצאות בפלורידה צמודות.
 
 

גור אינו מסכים עם פסיקת בית המשפט העליון, אך מקבל אותה

בנאומו הוא אמר כי אינו מסכים עם פסיקת בית המשפט העליון האמריקני, אולם הוא מקבל אותה. הכרזת גור על הפסדו באה בעקבות החלטת בית המשפט, שלא לספור מחדש כ-40 אלף קולות במדינת פלורידה.

כשלצדו שאשתו טיפר, חברי משפחה נוספים, וסגנו במרוץ לנשיאות, ג`וסף ליברמן, קרא גור לבוחרים לשים בצד את כל רגשות השנאה או ההתמרמרות.
 

פגישה גור-בוש בקרוב

"הצעתי לבוש שניפגש בהקדם האפשרי, על מנת שנוכל להתחיל באיחוי הקרעים, שנוצרו כתוצאה ממערכת הבחירות והמערכת המשפטית שעברנו אחריה", אמר גור. עוזריו מסרו כי בשבוע הבא צפוייה פגישה בין השניים.

בוש יוכתר רשמית כנשיא לארבע השנים הבאות ב-20 בינואר, המועד בו יסיים ביל קלינטון את תפקידו לאחר שמונה שנות כהונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by