בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בקיץ הקרוב: הספר הבא של סטיבן קינג באינטרנט  

בקיץ הקרוב: הספר הבא של סטיבן קינג באינטרנט

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

סטיבן קינג מקצר את ההפסקה בכתיבת הספר האינטרנטי משנתיים - למספר חודשים; קינג יפרסם את נתוני ההכנסות באתר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סטיבן קינג, שהחליט להקפיא את ספרו האינטרנטי "הצמח" לשנה-שנתיים, חוזר בו ומבטיח: הצמח ישוב ללבלב בקיץ. הניו-יורק פוסט מספר שקינג כתב באתרו, כי הפרק השישי בהחלט מהווה סיום של הפאזה העיקרית הראשונה בספר.
 
במסגרת הניסוי של קינג, הספר התפרסם באתר האינטרנט שלו, פרק אחר פרק. אין סיסמאות או הגנות: התשלום מבוסס על אמון בין קינג לקוראיו. בדיווחים רבים, תלו את הפסקת הכתיבה באחוז נמוך מדי של משלמים. זאת, על אף שקינג הסביר, כי הסיבה היא מחויבויות אחרות שלו, ולא הזכיר כלל את עניין התשלומים.

בהודעה שפרסם לאחרונה באתר, מכחיש קינג את הטענות על התשלומים. "`הצמח` די הצליח כלכלית. הוא הכניס שש מאות אלף דולר ברוטו, וייתכן שזה יגיע למיליון. אלה לא מספרים גדולים בתעשיית הספרים היום, אבל `הצמח` - שימו לב, זה החלק החשוב - אינו ספר. כרגע הוא קיים רק כביטים ובייטים שרוקדים בעליזות בסייברספייס." עם זאת, מציין קינג, אין שום הוצאות מלבד פרסום, ו`הצמח` רק מגרד את פוטנציאל ההכנסות הבלתי-מוגבל.

משקיעים שפותחים אתרי בידור נוצצים, ישארו בלי כסף, טוען קינג, אולם אנשים שמתחילים בשביל הכיף, ימצאו מרבצי זהב "בגודל של נאפסטר". לדעתו, חובה לעבור תהליך של ניסוי וטעייה.

קינג מונה שתי בעיות שנתקל בהן בקרב הגולשים-הקוראים. הראשונה, "לרוב משתמשי האינטרנט יש כושר ריכוז של חגב". השנייה - אתם עדיין איתנו? - "הם התרגלו שרוב הדברים באינטרנט הם בחינם, או צריכים להיות בחינם."

קינג מבטיח לפרסם את הדוחות הכלכליים המלאים בינואר. "חישבו עליהם כ"הצמח" חלק שבע!", מציע קינג. הוא גם כועס על כך, שלא היה דיון ביקורתי בתוכן של הספר. "בואו נחזור לזה, ונישאר שם". ובכל מקרה, קינג אומר שהניסוי ממשיך.
"למה לי להפסיק?", הוא תוהה, "אני מאוד נהנה ממנו. המטרה היא לא להרוויח המטרה היא לנסות דברים חדשים; ללחוץ על כפתורים חדשים ולראות מה קורה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by