בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
והתחזית: אפור 
 
 
איל פרדיס - פרשנות

חוק נתניהו אמור להפחיד כל בר דעת, חוקים שמותקנים על פי מידותיו של איש עלולים להביא איש להתאים מדינה למידותיו! היום מחוקקים למען האפור, מחר למען הכתום, ומחרתיים למען בעלי השפמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הבוקר הומצא מחדש שמעון פרס, אפור תחת אפור- זה הצבע של הפוליטיקה הישראלית בימים האלה וכיוונה. אבל האפור של פרס שונה מהותית מהאפור של נתניהו- האפור של פרס "נקנה" מלילות ארוכים של דאגה, בעשרות שנים בתפקידים בכירים בישראל, האפור של ביבי נקנה בחנות תמרוקים בניו יורק.
 
בפוליטיקה הישראלית הידלדלו חומרי הגלם מהם עשויים מנהיגים של ממש ולכן מייצרים בה חלומות, קסמים ונוסטלגיה. פרס וביבי, הם זיכרונות מספיק רחוקים כדי שנתגעגע אליהם.

עכשיו רק צריך לקבע את האפור. ה"תחום האפור" בישראל הוא שטח טריטוריאלי, ערכי ומנטאלי, והוא שהוליד את "חוק נתניהו"- חוק נתניהו אמור להפחיד כל בר דעת, חוקים שמותקנים על פי מידותיו של איש עלולים להביא איש להתאים מדינה למידותיו! היום מחוקקים למען האפור, מחר למען הכתום, ומחרתיים למען בעלי השפמים...
 
הדרך לחקיקת "חוק נתניהו" ארוכה עדיין, למרות שיום שני בלילה קרוב, בפוליטיקה המרחקים לא נמדדים הרי בשעות או במטרים. אהוד ברק אוהב את הסכנה הוא גדל לצילה, זו הסיבה שאתמול התבלבל בין ישיבת כנסת לגיבוש חברתי ב"יחידה" האיש שהחליט להתפטר כדי לדחוק את נתניהו תומך עכשיו בחזרתו ובחיוך.

אבל, החקיקה בכנסת חשובה כרגע פחות. בדמוקרטיות המערביות הגדולות, ראינו בחודש האחרון, הדברים החשובים באמת נסגרים בסופו של דבר בבית המשפט העליון. הפרלמנט לא משמש כבר מזמן אכסניה לבירורים רציניים, מי שיחליט בסוף על כיוונה של המדינה יהיה דווקא בג"צ: המשמעות החוקתית של "חוק נתניהו", תקיפות חוק פיזור הכנסת מול הודעת ברק, ובעיקר מי קודם למי?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by