בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
'וירוס חג המולד' יתקוף ב- 25 לדצמבר 

'וירוס חג המולד' יתקוף ב- 25 לדצמבר

 
 
יניב קרן, מערכת סיוו

הוירוס ה"חדש" התגלה לראשונה בשנה שעברה אולם בניגוד לתחזיות לא תקף ולא דורג כ"אלים"; מומחים ממליצים לנקוט במשנה זהירות נגד הוירוס שעלול לפגוע גם ברכיבי חומרה חיוניים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"וירוס חג המולד" (W32.Kriz) "יתעורר" ויתקוף מחשבים אישיים ברחבי העולם בתאריך בו חל חג המולד הנוצרי ב- 25 לדצמבר. הוירוס הרדום חדר למחשבים רבים בכל העולם וישתחרר לחופשי באמצעות מנגנון השהייה בתאריך זה.
 
הוירוס החדש תוקף מחשבים אישיים עם מערכות הפעלה .windows 9x, NT, 2000 אחת מן האינדיקציות לזיהוי מחשב שנדבק היא שינוי בקובץ הפעלה בשם KERNEL32.DLL, אשר שמו ישתנה ל- KRIZED.TT6.

מנכ"ל סימנטק ישראל, אריה דנון אומר כי החברה פיתחה הגנה לוירוס לפני יותר משנה, כאשר התגלה לראשונה. אולם התחזיות לפני כשנה לא התממשו והוירוס לא תקף ולא דורג כאלים במיוחד. בעלי מחשבים אישיים שאינם מוגנים בתוכנת אנטי וירוס עדכנית, עלולים להיחשף להרס טוטאלי של הדיסק הקשיח, הפלופי דיסק, כונני רשת ואף רכיבי חומרה.

לדברי דנון וירוס חג המולד נחשב לאלים במיוחד ומומחי ההגנה של סימנטק משווים את פוטנציאל הנזק שלו לוירוס צ`רנוביל (W95.CIH) שתקף מחשבים אישיים בכל העולם באפריל 1999 וגרם לנזק של כ- 250 מיליון דולר ברחבי העולם.

דנון מספר כי החל מחודש אוקטובר הגיעו מספר התראות על גילוי הוירוס הרדום. מומחי אבטחה ממכון סארק של סימנטק בקליפורניה, המפתחים הגנות נגד וירוסי מחשב, מדרגים את וירוס חג המולד כוירוס בעל פוטנציאל נזק גבוה, פוטנציאל הפצה בינוני ורמת אלימות גבוהה. להערכת מומחים, ההפצה של הוירוס צברה תאוצה לאחרונה באמצעות וירוסי "תולעת", שהודבקו ב"וירוס חג המולד" במצבו הרדום והעבירו אותו למחשבים אליהם חדרו באמצעות דואר אלקטרוני.

החל מהערב יספק אתר ``סימנטק`` תוכנת הגנה נגד הוירוס החדש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by