בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פוטין וקסטרו תוקפים את הדומיננטיות האמריקנית בעולם 
 
 
חדשות נענע 

במהלך ביקור היסטורי ראשון של נשיא רוסיה בקובה מאז נפילת הגוש הקומוניסטי חתמו שני המנהיגים על חמישה הסכמי סחר ודיפלומטיה והתחייבו לחדש את הקשרים הטובים בין שתי המדינות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא קובה פידל קסטרו ועמיתו הרוסי ולדימיר פוטין הוקיעו את הדומיננטיות האמריקנית בעולם בפסגה הסטורית שהתקיימה אתמול (חמישי) בהוואנה, בירת קובה. בביקור הראשון של נשיא רוסי על אדמת קובה מאז נפילת הגוש הקומוניסטי, התחייבו שני המנהיגים לבנות מחדש את הקשרים שהתקיימו בין שתי המדינות בתקופת המלחמה הקרה.
 
מהוואנה שלח פוטין מסר אזהרה מפני ההשתלטות האמריקנית בעולם. "ניסיונות דומים להשתלטות על העולם נעשו פעמים רבות במהלך ההיסטוריה", אמר פוטין, "וידוע לכל כיצד הם הסתיימו".
 
קסטרו היה פחות דיפלומטי בביקורתו על ארצות-הברית. "אפילו בעידן הקולוניאליזם והעבדות, העניים לא נעשקו כך על ידי העשירים", אמר קסטרו שהאשים את ארצות הברית בכפיית "גלובליזציה ניאו-ליברלית" על קובה. קסטרו תקף גם את ארגוני הסחר הבינלאומיים שהם, לדבריו, כ"נשיקת מוות" למדינות העניות.
 
 

'כמעט בכל הנושאים הגענו לעמק השווה'סוכנות הידיעות איי.אף.פי. מדווחת כי שני הצדדים חתמו על חמישה הסכמי סחר ודיפלומטיה ועל הצהרה משותפת. קסטרו אמר כי מדובר במסמך חשוב מאוד והוסיף כי "כמעט בכל הנושאים הגענו לעמק השווה". קסטרו הוזמן לגמול לפוטין בביקור ראשון במוסקווה מאז נפילת הגוש הקומוניסטי, אך טרם נקבע מועד לביקור.

"יש לנו הרבה פרוייקטים בלתי גמורים בקובה בשווי של מיליארדי דולרים ואנחנו חייבים להחליט מה לעשות עמם", אמר פוטין שנראה רגוע לצדו של קסטרו לבוש מדי הירוק-זית הנצחיים. "רוסיה מתכוונת לגשר על הפער בין מה שקרוי `המיליארד המוזהב` (מועדון המדינות העשירות) ושאר האנושות", המשיך פוטין, "ואנחנו נפתור זאת על-ידי כך שניקח בחשבון השבת הקשרים הטובים מאוד עם קובה".
איום חדש על העולם המערבי? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by